Архів

Facebook запускає спрощене керування даними для користувачів

Український журналістський фонд

Як повідомила компанія, в соцмережі з’явиться меню, в якому користувачі зможуть переглянути, які дані вони надають Facebook та змінити їх налаштування. У Facebook наголошують на тому, що це меню буде максимально зрозумілим та зручним.

«Ми почули, що налаштування конфіденційності та інші важливі інструменти занадто важко знайти, і потрібно краще інформувати користувачів про їхню наявність. Тепер, на додаток до обіцянок Марка Цукерберга про протидію зловживанню даними користувачів Facebook, ми даємо користувачам більше контролю над особистими даними і їх конфіденційністю», – йдеться в заяві компанії.

Крім того, користувачам Facebook обіцяють більше контролю над рекламними оголошеннями, які вони бачать та над тим, хто зможе бачити пости на інформацію профілю.

Вчора стало відомо про судовий позов від трьох американських користувачів Facebook . Вони звинувачують компанию у порушенні конфіденційності даних та у прочитанні особистої переписки в месенджері. Позов був поданий до суду штату Каліфорнія й до нього можуть долучитсия інші люди, які постраждали від витоку. Сума компенсації за шкоду, яку хочуть отримати позивачі, не називається.

Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг розповів про план, завдяки якому він хоче повернути довіру користувачів до Facebook. Згідно з ним, Facebook почне показувати користувачам, які їх дані отримують ті чи інші компанії. Соцмережа також буде докладати більше зусиль, аби пояснити користувачам як налаштувати роботу додатків та обмежити їх доступ до особистих даних та збільшить фінансування на програму з пошуку вразливостей у Facebook.

Нагадаємо, розслідування щодо витоку даних та можливого впливу компанії Cambridge Analytica на політичні процеси розпочали ІталіяНімеччина й США.  У Штатах Facebook можуть оштрафувати на 40 тисяч доларів за кожне порушення. Детально про роботу компанії Cambridge Analytica та як був організований збір даних користувачів можна почитати в огляді на MediaSapiens.

Крім того, розробник з Нової Зеландії Ділан МакКей виявив, що Facebook збирала дані про дзвінки та SMS користувачів пристроїв на системі Android.

Залишити відповідь