Новини

В Україні реформовано 187 друкованих ЗМІ та редакцій

Український журналістський фонд

Колегія Держкомтелерадіо 27 березня розглянула хід реформування комунальних друкованих засобів масової інформації у Запорізькій області. На сьогодні з 24 комунальних друкованих ЗМІ Запорізької області реформовано 8.

Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Як повідомив в. о. директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької обласної державної адміністрації Лєван Шишинашвілі, не ухвалено рішень засновників про реформування трьох редакцій – «Запорізька правда», «Трудова слава» та «Наше місто Токмак», яким співзасновники, за його словами, створюють перешкоди на шляху реформування.

Одне видання – журнал «Хортиця» – ліквідовано рішенням Запорізької обласної ради; решта редакцій перебувають на різних етапах реформування. Водночас, як повідомляє Держкомтелерадіо, в області зафіксовано непоодинокі випадки перешкоджання засновниками комунальних друкованих засобів масової інформації та редакцій процесу реформування.

Члени колегії у своїх виступах наголошували, що неприйняття засновниками відповідних рішень про реформування друкованих ЗМІ призводить до порушення прав трудових колективів редакцій. Крім того, відповідно до вимог статті 11 Закону неподання засновником друкованого ЗМІ у строк до 31.12.2018  Міністерству юстиції України заяви про перереєстрацію є підставою для визнання свідоцтва про державну реєстрацію друкованого ЗМІ недійсним.

«Хоч реформування друкованих ЗМІ має бути завершене до 31 грудня 2018 року, переважна їх більшість і досі поза процесом. Станом на 27 березня 2018 року реформовано 187 друкованих ЗМІ та редакцій, з них 10 державних і 177 комунальних. 153 з них – це редакції-учасники першого етапу реформування. Тому роботу треба визнати недостатньою – і Держкомтелерадіо, і колег з Верховної Ради, і абсолютно всієї регіональної влади, оскільки показник 187 на третьому році реформи – безумовно, не позитивний», – сказав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Голова Держкомтелерадіо нагадав, що старт реформи через формальні причини було затримано на рік. Але основною причиною повільного процесу роздержавлення, на його думку, є перешкоджання засновниками комунальних ЗМІ та редакцій процесу реформування. Місцева влада зволікає із ухваленням відповідних рішень, що призводить до порушення прав трудових колективів. Водночас і самі редакції нерідко затягують з поданням документів на перереєстрацію, сподіваючись не відтермінування реформи.

Також керівник відомства наголосив, що Держкомтелерадіо буде наполягати, щоб кожне реформоване видання отримало фінансову підтримку в розмірі 100 тисяч гривень на кожну редакцію.