Новини

Google надасть $300 млн на підтримку журналістики та боротьби з фейками

Український журналістський фонд

Американська компанія Google планує виділити 300 мільйонів доларів на підтримку медіабізнесу та боротьбу з фейковими новинами.


Про це повідомляє BBC.
У компанії зазначають, що журналістика в цифрову епоху опинилась у скрутному становищі, тож Google прагне подбати про майбутнє галузі, з якою вона має спільну місію.

Компанія розповіла, що працює над запуском ініціативи Disinfo Lab, яка буде «використовувати обчислювальні інструменти та моніторинг публікацій журналістами задля пошуку дезінформації під час виборів».

Google у партнерстві зі Стенфордським університетом також запустила проект MediaWise, який покликаний допомогти молодим читачам новин «відрізняти факт від вигадки в інтернеті».

ЗМІ та дослідники часто звинувачують Google й інші інтернет-компанії в тому, що вони забрали в галузі медіа усі кошти рекламодавців.

Бізнес-директор Google Філіп Шиндлер (Philipp Schindler) заявив, що компанія також запустила новий сервіс Subscribe with Google («Підпишися з Google»), яка дозволить читачам офоролювати платні передплати на ЗМІ одним кліком.

Він розповів, що компанія, окрім того, планує покращити доступ аудиторії ЗМІ до інформації в Інтернеті. Одним із способів Google називає пришвидшення завантаження інформації на мобільних веб-сторінках.

Пан Шиндлер відзначив успішний досвід співпраці компанії з виданням South China Morning Post, в рамках якого вони розповіли історію Гонконгу із допомогою технологій віртуальної реальності.

«Це лише початок. Ми хочемо продовжувати тісно співпрацювати з видавцями, експериментувати з новими способами охоплення аудиторії та створення вражаючих історій», – заявив бізнес-директор Google.

Нагадаємо, повідомлялося, що американська компанія Google займається розробкою сервісу «Бюлетень» (Google Bulletin), призначеного для публікації місцевих новин.

Минулого року компанія оголосила про запуск програми з медіаграмотності для дітей Be Internet Awesome.

Також Google заявляла, що внесе зміни в систему пошуку картинок для захисту авторських прав.