Новини

В анексованому Росією Криму заблоковані 30 українських інформаційних сайтів

Український журналістський фонд

Перевіряли доступність цих сайтів у 5 містах Криму: Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську і Ялті. З’ясувалося, що в різних містах сайти блокують по-різному.

В анексованому Росією Криму повністю або частково не відкриваються 30 українських інформаційних сайтів. Такі висновки моніторингу доступності українського Інтернету в окупованому Криму, заявила медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, передає  «Громадське радіо».

«Такий самий моніторинг ми проводили в липні минулого року, було менше заблокованих на території Криму сайтів. Зараз ми виявили ще кілька українських інформаційних сайтів, які не відкриваються в Криму повністю або частково. Ми порівнювали ці результати з результатами попереднього моніторингу. Виявилося, що на даний момент 30 інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються в Криму», – зазначила Сєдова.

За її словами, перевіряли доступність цих сайтів у п’яти містах Криму: Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську і Ялті. З’ясувалося, що в різних містах блокують ці сайти по-різному. В усіх п’яти містах заблоковані 9 сайтів. Інші сайти блокуються незрозумілим чином. В Сімферополі з цього переліку заблоковано 28, а в Керчі — 11 сайтів.

«На наш погляд, це блокування відбувається повністю незаконно не тільки з точки зору українських і міжнародних законів, а навіть з точки зору російського законодавства», – зауважила Сєдова.

Вона зазначила, що в Росії законодавство дозволяє блокувати сайти, якщо Роскомнагляд видає відповідне рішення. Він звертається до суду з повідомленням, що на цьому сайті міститься якийсь заборонений контент. Суд може вирішити, що цей контент дійсно екстремістський, спонукає до тероризму, тоді на підставі рішення цього суду сайт блокується.

«На сайті самого Роскомнагляду є перелік заблокованих за рішенням суду сайтів. Я з цього списку 30 сайтів знайшла там тільки 6. «Громадське радіо» попереду всіх, оскільки воно взяло інтерв’ю у київського осередку Хізб ут-Тахрір», – розповіла Сєдова.