Новини

Емоційна і пристрасна Португалія 1-9 вересня 2018 року

Український журналістський фонд

Португалія – це країна, де для щастя є абсолютно все. Тут можна голосно вболівати на футбольних матчах і стояти на краю мису Рока, спостерігаючи, як океан зливається із небом. Тут можна мандрувати скелястими пляжами Алгарве з найчистішим піском і блакитною прозорою водою. А ще – тут можна смачно і багато їсти. Це країна неповторно смачної кави, витончених страв із тріски, ароматної джинджі і божественних тістечок із заварним кремом… Спокусилися? Тоді приєднуйтеся до нашого захопливого туру Португалією.

Що нас чекає у цій мандрівці? По прибуттю у Лісабон наступного дня вирушаємо у екскурсію «португальською Рівʼєрою». Піднімемося на крайню точку Європи – мис Кабо де Рока. Відвідаємо чарівне містечко Сінтра, що колись було королівською резиденцією, а за бажанням – і один з найкрасивіших палаців Європи – Палаціо де Пена. А далі нас чекатиме місто-курорт Кашкаіш.

Після насиченої екскурсії наступний день проведемо, відпочиваючи на морі у районі Портиману – найкрупнішого і динамічного курорту на узбережжі Алгарве, природного скарбу Іберійського півострова, де теплі води Атлантики зустрічають казкові скелі Португалії, а безкінечні пляжі вважаються найчистішими у Європі.

Можемо побувати у мальовничій Альбуфейрі, білосніжному містечку на сонячних обривах скель, в елегантній Вілламора – найпрестижнішій зоні відпочинку на узбережжі. Можемо поїхати у Фару, що колись був досить жвавим торговим портом. А можемо влаштувати екскурсію «Романтика океану» – поїздку до мису Сан-Вінсенте, подивитися на всесвітньо відомі фантастичні форми вивітрювання піщаних скель в районі Лагуа, відвідати легендарного Лагуша, улюблену резиденцію Енріке Мореплавця, який вважається «батьком світової могутності Португалії на океанах».

Також можлива поїдка до фортеці Сілвеш, де ми зануримося у атмосферу середньовіччя, побачимо унікальні археологічні розкопки.

Набравшись сил і вражень на морському узбережжі, повертаємося у Лісабон. І тут нас чекає родзинка Португалії – вечірня вистава фаду. В чому ж такі чари цієї музики? Кажуть, що особлива принада фаду – це вічне почуття saudade, яке переповнює виконавця. Це слово практично неможливо перевести на іншу мову, і означає воно щем, сум і біль, але світлі й чисті, з надією на краще. Португальські моряки віками ішли у море, а їхні дружини лишалися чекати на березі своїх чоловіків. Ось це відчуття – суму від можливої втрати, але водночас надії, що все закінчиться добре, і є saudade, котре звучить у кожній мелодії фаду.

Зрештою, завершальний день проведемо в Лісабоні, познайомимося з одним із найдревніших міст Європи, побачимо середньовічний монастир Жеронімуш, сторожову башту Белен, елегантні ансамблі площ Росіу та Фігейра у Нижньому місті, мощену у традиційному португальському стилі монументальну Палацову площу, строгий кафедральний собор і замок Сан-Жоржі в історичному кварталі Альфама.

Не втрачайте можливість побачити дивовижну, екзотичну, емоційну і пристрасну Португалію! Поспішайте, компанія збирається.