Новини

Найбільша бразильська газета вирішила піти з Facebook

Український журналістський фонд

 

 

 

 

Як пише The Drum, сторінка газети в соцмережі більше не буде оновлюватися, але попередні пости залишаться доступними. Газета оголосила про своє рішення після того, як керівник Facebook Марк Цукерберг повідомив про чергову зміну в алгоритмі стрічки новин. Facebook буде в пріоритетному порядку показувати в стрічці новин публікації друзів, знайомих та родини, а пости від брендів, медіа та бізнесу стануть менш помітними.

На думку газети Folha de S.Paulo, ці зміни в алгоритмі лише підсилять «інформаційні бульбашки», в яких перебувають користувачі соцмережі. Газета також навела статистику, згідно з якою кількість коментарів, «лайків» та поширень у Facebook в десяти найбільших видань Бразилії зменшилася на 32%, порівнюючи із даними за січень минулого року.

Керівник новинної стрічки в компанії Facebook Адам Моссері відреагував на заяву газети у Twitter. «Я стурбований цим – якщо ми не приносимо достатньої корситі для видавців, вони припинять використовувати нашу платформу, і це буде нашою відповідальністю», – написав він.

В газети Folha de S.Paulo 5,95 мільйона підписників на Facebook, 6,2 мільйона підписників у Twitter; 727 000 підписників у Instagram та 726 000 підписників  у LinkedIn.

Нагадаємо, у 2017 році Марк Цукерберг змінив головну місію Facebook – компанія тепер ставить за мету «надати людям можливість будувати спільноти, щоб об’єднати світ». Також Facebook нещодавно оголосила про програму грантів для адміністраторів груп і спільнот. В рамках програми Facebook планує видати грантів на загальну суму в 10 мільйонів доларів.

Джерело: Media Sapiens