Новини

Суд дозволив затримати головреда «Страни.ua» і передати понад мільйон гривень його застави в держбюджет

Український журналістський фонд

Шевченківський районний суд Києва дозволив затримання головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви з метою вирішення судом питання про зміну запобіжного заходу із застави на арешт.

Про це повідомив у коментарі Радіо Свобода речник Генпрокуратури України Андрій Лисенко.

«Шевченківський районний суд міста Києва 5 лютого задовольнив клопотання прокурора про звернення застави, внесеної Ігорем Гужвою, в якості запобіжного заходу в сумі 1 мільйон 35 тисяч гривень до державного бюджету. Також надано дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для вирішення питання про зміну запобіжного заходу із застави на тримання під варту», – повідомив Лисенко.

За його словами, наступне засідання суду призначене на 12 лютого.

Раніше Ігор Гужва написав у Facebook, що 5 лютого суд постановив затримати його і примусово доправити до України. Якщо цього не станеться, його оголосять у розшук.

Раніше у Генпрокуратурі заявляли, що готують клопотання до суду про застосування суворішого, аніж застава, запобіжного заходу щодо головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужви.

Як повідомляв «Детектор медіа», 31 січня стало відомо, що головний редактор інтернет-видання «Страна.ua» Ігор Гужва залишив територію України і попросив політичного притулку в Австрії.

Як писав «Детектор медіа», увечері 22 червня 2017 року в редакції інтернет-видання «Страна.ua» відбувся обшук із затриманням головного редактора видання Ігоря Гужви за підозрою у вимаганні й отриманні $10 тис. у народного депутата Дмитра Лінька з фракції Радикальної партії. Пан Гужва заявив, що обшук у редакції «Страни.ua» та його затримання – «спланована провокація». Згодом ГПУ опублікувала оперативне відео у справі про можливе вимагання хабара головним редактором інтернет-видання «Страна.ua».

23 червня 2017 року Ігорю Гужві було вручено повідомлення про підозру у вимаганні грошей (ч. 3 ст. 189 Кримінального кодексу України), а в нього вдома відбувся обшук.

24 червня 2017 року Шевченківський районний суд Києва обрав затриманому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою протягом двох місяців з можливістю внести 544 тис. гривень застави. Раніше прокуратура просила суд призначити заставу у сумі 3 млн гривень.

26 червня 2017 року за Ігоря Гужву була внесена його заступницею Світланою Крюковою застава у розмірі 544 тис. грн. 27 червня головреда «Страна.UA» випустили із СІЗО.

22 серпня 2017 року Шевченківський районний суд Києва продовжив до 22 вересня запобіжний захід Ігорю Гужві.

22 грудня 2017 року прокуратура міста Києва повідомила, що Шевченківський районний суд Києва засудив «спільника» Ігоря Гужви у справі про вимагання до позбавлення волі на 4 роки з випробувальним строком 2 роки. За повідомленням прокуратури, кримінальне провадження стосовно Ігоря Гужви було завершено і після ознайомлення стороною захисту з матеріалами досудового слідства обвинувальний акт мав бути скерований до суду.

Влітку 2017 року стало відомо про ще одне кримінальне провадження: 3 липня Ігор Гужва повідомив про нове провадження, яке, начебто, відкрите через втручання в особисте життя народного депутата України Антона Геращенка.

1 серпня 2017 року Служба безпеки України повідомила Печерському райсуду Києва, що поліція виявила під час проведення обшуків в офісному приміщенні редакції «Страна.ua» електронні документи Міністерства оборони України, які, можливо, становлять державну таємницю. У відповідь Ігор Гужва заявив, що не отримував ніякої секретної інформації Міноборони.

9 серпня 2017 року СБУ провела обшуки в редакції «Страна.ua» та вдома у чотирьох журналістів видання в рамках кримінального провадження за ч.1. ст.328 Кримінального кодексу України (розголошення державної таємниці).

Нагадаємо, що також Ігор Гужва був обвинуваченим у кримінальній справі про ухилення від сплати податків на суму 17,8 млн грн ТОВ «Вісті мас-медіа» (компанія – колишній засновник і видавець газети «Вести», яку очолював Ігор Гужва).