Новини

У Комітеті виборців розповіли, скільки політичні партії витратили на рекламу

Український журналістський фонд

За рік державного фінансування з вересня 2016 року по вересень 2017 року партії сукупно витратили 436 мільйонів гривень, із яких 407 млн – кошти Держбюджету. Найбільше коштів, 109 мільйонів, партії витратили на рекламу в ЗМІ

Про це на міжнародній конференції «Українські політичні партії на старті виборчої кампанії» заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, повідомив кореспондент Укрінформу.

«Найбільший відсоток коштів на рекламу витратили «Радикальна партія Олега Ляшка», «Самопоміч», «Опозиційний блок» та «Народний фронт». РПЛ витратила на рекламу 41 відсоток коштів (19 із загалом із 47 мільйонів), «Самопоміч» – 38 відсотків (39 із 104 мільйонів), «ОБ» – 33 відсотки (5 із 15 мільйонів), «НФ» – 30 відсотків (33 із 109 мільйонів), БПП – 21 відсоток», – йдеться у дослідженні КВУ.

На рекламу було витрачено більше коштів, згідно з даними КВУ, аніж на заробітну плату та оренду приміщень разом узяті. На зарплати партії витратили 57 мільйонів – 13 відсотків, на оренду приміщень 46 мільйонів – 11 відсотків, на матеріальні витрати і оплату послуг було спрямовано 66 мільйонів або 15 відсотків. На утримання місцевих організацій партії витратили лише 16 відсотків коштів – 68 мільйонів.

Згідно з дослідженням КВУ кожна четверта партія в Україні порушує законодавство і не подає до НАЗК фінансову звітність.

«Але, знову ж таки, ми вбачаємо позитивну динаміку. Якщо за перший квартал 2016 року подали звіти лише 195 партій, за другий квартал – 200, третій – 243, четвертий – 257», – зазначив пан Кошель.

За його словами, ВГО «Комітет виборців України» ініціює внесення змін до законодавства щодо анулювання реєстрації політичних партій, що регулярно не подають фінансову звітність про використання виділених коштів Держбюджету до Нацагентства з питань запобігання корупції.

Джерело: Детектор медіа