Новини

Українці під час опитування заявили, що рівень професійності журналістів зріс, а правоохоронців – упав

Український журналістський фонд

Громадяни України вважають, що останнім часом виріс рівень професіоналізму військових і журналістів, однак більше знизився, аніж виріс професійний рівень медиків, викладачів, учителів, співробітників ЖКГ, чиновників і правоохоронців.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (МІС), наведені виданням «Дзеркало тижня. Україна» у статті «Кровотеча. Чому українці залишають свою країну» авторства Юлії Мостової та Сергія Рахманіна.

Опитані могли вказати не більше трьох професій, рівень професіоналізму яких виріс або знизився останнім часом.

Позивний баланс щодо росту або зниження професіоналізму мають лише представники двох професій – військові й журналісти.

«Несподівано високу оцінку респонденти виставили журналістам… Спасибі тим небагатьом сміливим і розумним, хто рятує честь професії: 16% вказали на професійне зростання – великий аванс всьому цеху збирання поверхневих репортажів і напів-фейкових новинних стрічок», – прокоментували результати опитування автори публікації.

Нагадаємо, 78% опитаних українських журналістів дратує джинса в медіа, тоді як 12% – не дратує і 10% ставляться до джинси байдуже. Такими є результати анонімного опитування, проведеного ГО «Інститут масової інформації» серед журналістів з усієї України у листопаді-грудні 2017 року.

За даними ІМІ, 68% опитаних журналістів вважають джинсу синонімом корупції в медіа. Водночас 32% з цим твердженням не згодні. Прохання про написання джинси принижує 58% опитаних, тоді як 12% просто байдуже, а 30% таке прохання приниженням не вважають.

19% українських журналістів пишуть замовні матеріали за власним бажанням, водночас 8% зізналися, що їх змушують писати такі тексти.

На запитання, чи розміщує їхній ЗМІ джинсу, 52% респондентів відповіли «так». За даними дослідження ІМІ, з тих медіа, які розміщують джинсу, 68% розміщують політичну і комерційну джинсу, 23% тільки комерційну і 9% – тільки політичну.