Новини

Журналістки з регіонів взяли участь у бізнес-форумі Ліги ділових і професійних жінок України

Український журналістський фонд

Нещодавно в Києві відбувся бізнес-форум Ліги ділових і професійних жінок України. Місія ГО «Ліга ділових та професійних жінок України» – зробити бізнес ефективним, а жінок – успішними і компетентними через механізм культурного навчання і менторства. Амбітні плани бізнес-асоціації цілком реальні, адже її члени беруть участь у багатьох навчальних програмах від проекту Програми розвитку ООН в Україні «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств», представляючи інтереси всіх ділових жінок України. І цей форум організовано у співпраці Ліги з ПРООН та за фінансової підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань.

Історія Ліги розпочалася шістнадцять років тому – її заснували найактивніші жінки Чернігова. Сформувалася на базі обласної організації «Спілки жінок України», яка була спрямована більше на соціальну роботу та гендерні аспекти. Постійно працюючи над стратегією, принципами та цінностями, колись регіональна організація поступово вийшла на національний рівень та сьогодні об’єднує мережу жінок із різних регіонів.

Одне з принципових завдань Ліги – розвіювати стереотипні гендерні міфи та пропагувати політику рівних можливостей: маючи й донині нерівні права з чоловіками, жінки інколи бояться навіть про це говорити.

Багато років посаду виконавчої директорки Ліги обіймає Юлія Заїка, яка позиціонує громадську організацію як національну жіночу бізнес-спільноту, лобіста та акселератора жіночого підприємництва. Вона не протиставляє жіночий бізнес чоловічому, а, організовуючи різноманітні заходи, активно сприяє досягненню тих самих рівних можливостей.

На бізнес-форумі Ліги ділових та професійних жінок України

Юлія Заїка наголошує, що головне завдання Ліги – знайти таких ділових жінок, які можуть вести за собою інших, та долучити їх до бізнес-асоціації, й уже разом створювати такі умови, аби кожна жінка мала гідну роботу. Баланс інтересів чоловіків та соціально-активних жінок – основа політики рівних можливостей. За ініціативи Ліги, вперше в Україні проведено дослідження щодо присутності жінок на керівних посадах та в бізнесі: Український центр суспільних даних підрахував, що із загальної кількості фізичних осіб-підприємців в Україні жінки складають 46%, тоді як з керівників компаній – їх всього лише 30%.

Тому й лейтмотивом V Форуму ділових та професійних жінок України в Києві було питання, як жінці бути успішною в бізнесі та сім’ї. На дискусійну панель запропонували огляд нових драйверів зростання підприємництва, а жінки-лідери поділилися своїми історіями досягнень. На заході були присутні власники та керівники підприємств малого і середнього бізнесу, топ-менеджери, представники ІТ-індустрії, органів влади, засобів масової інформації.

Зустріч Ліги ділових та професійних жінок України вже вкотре стала продуктивним майданчиком для бізнес-спілкування, цікавих знайомств, народження нових ідей та набуття актуальних і цінних знань.

На V Форумі Ліги ділових та професійних жінок України

Експерти та досвідчені тренери розкрили такі теми: «Як зробити ваш бізнес вимірним? Чи знаєте ви свого клієнта? Звідки він приходить? Які дії з вашого боку для нього ефективні, а які ні? Чи багато відомо про конкурентів?» Для учасниць проводили тренінги, влаштували нетворкінг-майданчик, де жінки знайомилися, налагоджували зв’язки, рекламували свій бізнес. Також відбулася презентація проекту адвокаційної кампанії запровадження стандартів бізнесу.

Учасники форуму обговорювали ключові моменти підприємницької діяльності: зміна бізнес-середовища, вплив на попит, формування здорової конкуренції, культура та етика бізнесу, корпоративно-соціальна відповідальність. Піднімалися також питання: «Знак «Бізнес-якість» підтверджено – кому і за що», «Саморегулювання, як шлях до успіху». На конкретних прикладах (краса, але не ціною здоров’я) розглянули та обговорили виклики й ризики для бізнесу та суспільства, відповідальність за наслідки недбалого та тіньового підприємництва.

Юлія Заїка впевнена, що покликання жінки у кожної своє:

– Бути берегинею, матір’ю чи будувати кар’єру? Ми всі – різні й робимо свій вибір. Особисто я – за баланс пріоритетів. Якщо є якісь навички – потрібно розвивати, якщо хочеться розширювати домашній простір – у цьому немає нічого поганого. Це вибір кожної жінки і його потрібно приймати та поважати. Головне, щоб жінка була щасливою!

Для всіх, хто цікавиться темою жіночого підприємництва або гендерними питаннями, на сторінці issuu.com/UNDPUkraine можна знайти посібники, розроблені в рамках проекту «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств».

Сайт Ліги: http://business.wu.cn.ua/.

Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/business.wu.cn.ua/.

Tags: , , ,

Залишити відповідь