Новини

Уряд планує виділити додаткове фінансування НСТУ у другому півріччі 2018 року

Український журналістський фонд

 

 

 

 

 

 

Про це йдеться у відповіді Кабінету Міністрів України на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів.

«Як повідомляє Міністерство фінансів України, НСТУ отримає додаткове фінансування після подання звіту про свою фінансову та операційну діяльність для першої половини 2018 року та подання плану на друге півріччя 2018 року. Створення Суспільного мовлення є однією з ключових реформ, спрямованих на впровадження європейських стандартів в Україні. Питання про створення і розвиток суспільного мовлення в Україні розглядається як один з основних пріоритетів», – йдеться у відповіді уряду.

Кабмін нагадав на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів про прес-конференцію «Недофінансування Суспільного мовника – загроза для його незалежності та ефективності», яка відбулася 6 липня 20017 року. Тоді державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що останній термін, коли Національна суспільна телерадіокомпанія України отримає повне фінансування на поточний рік, це вересень 2017 року. Він запевнив, що Міністерство інформаційної політики України бере на себе зобов’язання щодо забезпечення повного фінансування  НСТУ.

Нагадаємо, 18 вересня правління ПАТ «НСТУ» зробило офіційну заяву щодо урізання урядом України фінансування Суспільного. У НСТУ сприйняли ситуацію з недофінансуванням як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії, йдеться в офіційній заяві НСТУ.

20 вересня 2017 року на Платформі Ради Європи для захисту журналістики і безпеки журналістів опубліковано інформацію про план уряду України зі значного скорочення фінансування  суспільного мовлення. Кілька професійних організацій, у тому числі Європейська мовна спілка та Європейська федерація журналістів (EFJ), закликали уряд України забезпечити належне фінансування суспільного мовлення відповідно до українського законодавства та європейських стандартів, як це передбачено у Рекомендації 1878 (2009) від 25 червня 2009 року «Про фінансуваннядержавного телерадіомовлення» від Ради Європи.

Згідно з  Законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України»  фінансування НСТУ на 2018 рік мало складати 1,534 млрд грн. (близько 45-49 млн. євро), яке і так є одним із найменших в Європі. Наприклад, бюджети суспільні мовники у Польщі, Румунії, Хорватії мають у кілька разів більше фінансування, проте охоплюють менші території та кількість населення.