Новини

Тарифи на доставку газет в зону АТО у наступні два роки не зростатимуть

Український журналістський фонд

ПАТ «Укрпошта» не підніматиме тарифи на доставку друкованих видань у Донецькій та Луганській областях на 2018 та 2019 роки.

Таке рішення було ухвалене під час засідання робочої групи Національної спілки журналістів України (НСЖУ) з питань поштової доставки газет за передплатою з представниками національних та регіональних газет, активістів Спілки і менеджменту ПАТ «Укрпошта».

За словами голови Донецької обласної організації НСЖУ Миколи Токарського, в зоні АТО закриваються друковані видання через складну економічну ситуацію.

«Тиражі знижуються, видання закриваються, не витримавши фінансового навантаження. Прикладом може стати місто Маріуполь, де з 2014 до 2017 року закрилося більше 10 газет з економічних причин»,  – сказав він.

Рішення «Укрпошти» не підвищувати тарифи для поширення газет на Донбасі прокоментувала головний редактор газети «Ильичевец. Город» з  Маріуполя Олена Калайтан.

«Діалог, який розпочала НСЖУ з монополістом – “Укрпоштою” – вже приносить свої плоди. Судячи з сьогоднішньої зустрічі “Укрпошти” з головними редакторами, представниками департаментів продажів і маркетологами, поштовики готові чути видавців. Сьогодні по доставці вони виходять на нульову рентабельність, але обіцяють, що змінять підходи. Дуже сподіваємося, що газет пачкою за тиждень більше не буде, зміниться ставлення до передплати, чекаємо нових форматів», – прокоментувала вона.