Новини

У наступному році тарифи на доставку періодичних видань зростатимуть двічі

Український журналістський фонд

Укрпошта знову збирається підвищувати тарифи на доставку періодичної преси у 2018 році. Здійснюватиметься це у два етапи – на доставку видань з 1 липня 2018 року та з 1 січня 2019 року – кожного разу у середньому на 10 копійок на один примірник видання.

Таким чином, якщо зараз тариф на розповсюдження 1 примірника видання становить 43,5 коп. для загальнонаціональних видань, 32,9 коп. для обласних і 29,8 для місцевих, то з 1 липня наступного року він зросте відповідно до 54,69 коп., 43,2 коп. та 39,17 коп. А через рік уже становитиме 65,88 коп., 53,5 коп., 48,54 коп. відповідно.

Такі пропозиції були озвучені представниками Укрпошти під час робочої зустрічі з редакторами національних і регіональних видань, яка відбулася 28 листопада в НСЖУ.

За словами першого заступника генерального директора ПАТ «Укрпошта» Олександра Чернявського, нинішні тарифи є збитковими. А проблеми, пов’язані з неякісним наданням послуг, на які скаржилися видавці, викликані зношеністю фондів, зростанням рівня мінімальних зарплат, збитковістю сільської мережі відділень та державним регулюванням послуг.

Відтак, нові тарифи дадуть змогу вийти на нульову рентабельність на початок 2019 року з урахуванням основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку.

Водночас у середовищі редакторів критично зустріли новину про наміри підвищити тарифи.

– Укрпошта як би не піднімала тарифи, ситуацію вирівняти не може. Мало того, що ми втрачаємо читачів через пряме невиконання обов’язків поштовиками (газети приносять за тиждень пачкою), на наші письмові претензії з приводу неоперативної доставки відповідають відписками, але жодного разу не компенсували ці незручності при розрахунку тарифу, то ще й скорочують співробітників, – коментує головний редактор газети «Ильичевец.Город» (Маріуполь) Олена Калайтан.

При цьому, звертає увагу редактор, у розпал передплатної кампанії квитанції на Головпоштамті Маріуполя приймає одна людина. Працівники редакції змушені самі розкладати і штампувати квитанції, аби їх тільки прийняли.

В рамках зустрічі було досягнуто домовленостей про проведення ще однієї робочої наради представників Укрпошти  з видавцями на наступному тижні щодо тарифної політики. За ініціативи НСЖУ розглядатиметься  варіант мораторію на перегляд тарифів на доставку регіональних видань зони АТО.