Новини

Держкомтелерадіо пропонує збільшити державні премії медійникам

Український журналістський фонд

Державний комітет телебачення і радіомовлення України підготував проекти змін до постанов Кабінету Міністрів України, якими визначаються грошові винагороди лауреатам премій в інформаційній галузі.

Про це повідомляється на сайті Держкомтелерадіо.

Метою пропозицій Держкомтелерадіо є «підвищення престижу державних премій, заохочення журналістів, авторів, художників, перекладачів художніх та публіцистичних творів, творчих колективів театру та кіно до створення нових оригінальних творів», йдеться в повідомленні.

Також Держкомтелерадіо вніс пропозиції до бюджетної програми 1701130, запропонувавши збільшити видатки на виплату премій на 97 тис грн.

Зокрема пропонується Премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики збільшити з 5 тис грн до 20 тис грн, а Премію імені Івана Франка у інформаційній галузі – з 2 тис грн до 10 тис грн в кожній з 4-х номінацій. Премію імені Максима Рильського пропонується збільшити з 10,0 тис грн до 20,0 тис грн в одній номінації. Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва –  з 10,0 тис грн до 20,0 тис грн в 4-х номінаціях.

У разі схвалення пропозицій Держкомтелерадіо та внесення їх до Державного бюджету на наступний рік, лауреати отримуватимуть більшу фінансову нагороду, починаючи вже з 2018 року.