Новини

У Білорусі затримали власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка

Український журналістський фонд

 

 

 

 

Про це повідомив генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія.

За словами Дмитра Хоркіна, перед тим близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв’язок, усі спроби редакції додзвонитися до нього та його родичів не давали результату, без відповіді залишалися повідомлення редакції, надіслані електронною поштою та через інші інтернет-засоби комунікації.

Посольство України в Білорусі факт арешту поки що не спростувало і не підтвердило. Від офіційних відповідей на запит НСТУ Посольство Біларусі в Україні та Посольство України в Білорусі поки ухиляється, сказав Зураб Аласанія.

«З нашої власної неофіційної інформації в Біларусі, йому висунуто стандартне для іноземних кореспондентів звинувачення в “шпіонажі”», – написав у себе на сторінці у Facebook Зураб Аласанія.

Керівництво НСТУ наголосило, що робитиме все можливе для звільнення громадянина України, співробітника УР Павла Шаройка.

Речниця СБУ Олена Гітлянська сказала, що краще у цій ситуації звернутися до МЗС України.

Представник МЗС України Василь Кирилич  пообіцяв УР дати коментар після 14:00.

«Посольство Білорусі відмовило нам у коментарі. Можливий коментар буде у понеділок, сказали нам», –  повідомив Дмитро Хоркін в ефірі «Українського радіо».

Дружина Павла Шеройка – Олена перебуває у Києві. Вона сказала в  ефірі УР, що останнім часом з чоловіком переписувалася лише листами по пошті. «У мене немає ніякої інформації. Мені нічого не говорять. Тільки про підозру у “шпіонажі”, незрозумілому мені. Адвокат каже, що дала підписку про нерозголошення інформації. Мені нічого не відомо».

Вона зазначила, що в орендованій квартирі Павла Шаройка у Мінську провели обшуки. Квартиру відкрила власниця, вдома нікого не було.

За її словами, затримання Павла сталося 25 жовтня в Мінську.

Андрій Сабінін, адвокат громадянина України Павла Гриба, якого затримали в Білорусі і тримають у краснодарському СІЗО, сказав, що насамперед треба встановити зв’язок із затриманим Павлом Шаройком. «Це можна зробити за допомогою адвоката або через консульства чи посольства», – порадив він.

Павло Шаройко народився 5 січня 1971 року у Києві. Навчався у Львівському вищому військово-політичному училищі. Працював кореспондентом, зокрема військових видань, і прес-секретарем військових структур.

Він має проукраїнську позицію, був стурбований долею заарештованих українців із політичних мотивів, відстежував новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Також передавав новини про військові навчання, які відбувалися на полігонах Білорусі. Останній матеріал Павла Шаройка вийшов в ефірі УР 18 жовтня 2017 року про засідання трьохсторонньої контактної групи щодо ситуації на Донбасі, розповіла керівник Редакції закордонної кормережі УР Світалана Мялик.

З 16 серпня 2011 року Павло Шаройко був власним кореспондентом щойно відкритого корпункту у Мінську інформаційного агенства УНІАН, яким тоді керував Олег Наливайко, голова Держкомтелерадіо.