Новини

МІП пропонує запровадити спеціальність “комунікативістика”

Український журналістський фонд

Керівник Сектору стратегічних комунікацій Міністерства інформаційної політики України (МІП) Олексій Тарабукін заявляє, що для того, щоб реформувати сферу урядових комунікацій, потрібно забезпечити якісну освіту для фахівців з комунікацій.

Про це він сказав 2 листопада в Комунікативному центрі уряду, де відбулася експертна зустріч «Впровадження в Україні освітньої галузі «Комунікативістика»,повідомляє сайт МІП.

«МІП пропонує запровадити галузь знань «комунікативістика», що допоможе готувати якісних спеціалістів, які будуть професійно подавати інформацію людям, роз’яснювати її», – сказав Олексій Тарабукін.

Директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки УкраїниОлег Шаров зазначив, що проект постанови Кабміну, який передбачає відповідні перейменування галузі знань і спеціальності, винесено на громадське обговорення.  «Ми підтримуємо ці запропоновані зміни, напрацьовані громадськістю, разом з Міністерством інформаційної політики України», – сказав Олег Шаров.

Сергій Даниленко, голова правління Фундації «Суспільність», коротко поінформував про історію питання, зусилля експертного та академічного середовища із запровадження затребуваної освітньої галузі: «На наш погляд, таке рішення сприятиме власне журналістиці, яка уникне неприродній для цього фаху «відповідальності» за такі спеціальності як зв’язки з громадськістю, реклама, видавнича справа, урядові комунікації тощо, які сьогодні «вмонтовані» у галузь знань 06 «Журналістика». До того ж це стане адекватною відповіддю на запит ринку праці, який чекає на фахівців з широкого спектру комунікацій».

Голова Вченої ради «Національної академії комунікативістики» Леонід Новохатько акцентував увагу на нагальній потребі не зволікати із процедурою проходження проекту Постанови урядовими інституціями та винесенням консолідованого документу на засідання уряду, оскільки від цього залежить корегування освітнього процесу у багатьох вишах країни, що позначиться на вступній кампанії.

Директор Центру комунікацій Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Добржанська поінформувала про європейський та загалом світовий досвід, зокрема, про діяльність фахівців із комунікацій у підрозділах НАТО та інших міжнародних організаціях, що засвідчує актуальність підготовки в Україні спеціалістів цієї галузі.

Нагадаємо, Міністерство інформаційної політики України внесло пропозиції внесення Міністерству освіти та науки України (МОН) до відповідної постанови уряду, щоб запровадити спеціальність «комунікативістика» в перелік галузей знань і спеціальностей. Це дасть змогу підготувати якісних фахівців урядової комунікації. МОН підтримало таку пропозицію.