Новини

Серед кращих незалежних ЗМІ за версією премії ім. Сахарова нагороджені чотири українських видання

Український журналістський фонд

Журі російської премії імені Андрія Сахарова «За журналістику як вчинок» відзначило у своїй версії кращих незалежних ЗМІ 2017 року українські видання «День», «Українська правда», «Радіо Свобода», «Крим.Реалії».

Про це йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці премії.

Журі конкурсу «За журналістику як вчинок» нагородило орденом «За мужність» редакції російськомовних ЗМІ, «які в наш час розмитих моральних меж залишаються вірні великим традиціям російської та світової журналістики. Орденом, названим ім’ям людини, що володів найвищої привілеєм, яку в цьому світі кожен собі видобуває сам – писати і говорити правду».

Всього у переліку кращих незалежних ЗМІ 2017 року –  27 російських видань, 4 українські, 1 з Латвії («Медуза») і 1 з Білорусі («Белорусский партизан»). Серед відзначених російських видань – «Радио Свобода», «Голос Америки», «Новая газета», «ВДудь» та інші.

Українські і білоруські видання розміщені у переліку після загальноросійських і перед російськими регіональними.

Голова журі – Гаррі Каспаров, відповідальний секретар – Георгій Бородянський, члени журі премії: Світлана Алексиєвич, Лілія Шевцова, Юлія Сунцової, Міясат Муслімова, Володимир Войнович, Валерій Борщов, Юрій Фельштинський, Віталій Челишев, Юрій Чернишов, Пітер Вінс.

«Це небезпечна робота – в будь-який час в будь-якій країні – писати і говорити правду. Ніде і ніколи вона не подобалася можновладцям, однак у багатьох країнах вони вчилися століттями її терпіти. Там, де у них це не виходить – чорні, довгі списки убитих, покалічених журналістів, засуджених, не кажучи про звільнених, тих, кого обставини змусили покинути свою країну.

Ніде і ніколи справжня правда не подобалася і обивателю. Вона виводить його з себе, збиває з звичного ритму життя, заважає спокійному розпорядку дня. І він намагається по можливості не брати її в голову. Люди, які її говорять і пишуть, його дратують, оскільки наочно йому показують, що можна бути в цьому світі не гадом. Тому він складає на них доноси, підстерігає з ломом їх за рогом, охоче стає кілером – стріляє їм у спину, встромляє їм в горло ножа…», – зазначається у публікації премії.