Новини

Укрпошта відзвітувала про майже стовідсоткове відновлення передплатних тиражів

Український журналістський фонд

Передплата газет і журналів на друге півріччя 2017 року станом на 1 липня становить 9 661,91 примірників, а це 94,4% до аналогічного періоду торік. Про це ідеться у відповіді УДППЗ «Укрпошта» на запит НСЖУ за підписом першого заступника генерального директора підприємства Олександра Чернявського.

Серед цих тиражів 57% становлять загальнонаціональні видання, 42,9% – місцеві, 0,005% – зарубіжні. Порівняно з передплатою на перше півріччя, передплата дещо зменшилася. Так, станом на 1 січня цього року було передплачено 10 млн 039 тис. примірників газет і журналів.
Поруч із цим, Укрпошта інформує, що розрахунки з редакціями за передплату на друге півріччя «проводяться щоденно згідно підписаних актів звірки у тому числі і з ДП «Преса».
– На початку року виникла конфліктна ситуація між Укрпоштою і редакціями багатьох видань через значні затримки з розрахунками. Заборгованість підприємства зв’язку призвела до чималих фінансових труднощів у редакціях. Сподіваємося, що за підсумками передплати на друге півріччя така ситуація не повториться, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Але нас продовжує турбувати і якість послуг поштової доставки, своєчасність отримання видань передплатниками. А також непокоїть хоч і не значне, але постійне зменшення кількості передплачених видань.