Новини

У Золотоноші відбувся всеукраїнський фестиваль чорнобривців

Український журналістський фонд

Нещодавно журналісти з усієї України завдяки запрошенню міського голови Золотоноші Віталія Войцехівського мали змогу відвідати перлину Черкащини, місто Золотоношу, де взяли участь в унікальному місцевому фестивалі чорнобривців, який ось уже чотири роки поспіль як проходить у Золотоноші і став візитівкою міста. Золотоноша – місто обласного підпорядкування, в якому проживає майже 30 тисяч мешканців, Золотоніський район один із найрозвинутіших районів в Черкаській області  – тут працює 19 бюджетоутворючих підприємств.

Щорічно, спеціально до свята, золотонісці плетуть величезний вінок із квітів, основу якого складають саме чорнобривці, прикрашають його яскравими стрічками і врочистою ходою, у вишиванках йдуть через усе місто у центральний парк щоб покласти квіткове перевесло до підніжжя пам’ятника найвидатнішого земляка, геніального Тараса Шевченка. Кожного року майстри придумують новий неповторний дизайн вінка. Цьогоріч він був у патріотичних кольорах державного прапора України.  Чорнобривцева атмосфера панувала над усім містом, гостей фестивалю при вході у парки в ошатних довгих пишних сукнях зустрічали привітні молоді панянки, які кожному відвідувачу приколювали на лацкани одягу запашну бутоньєрку з чорнобривців, перев’язаних синьо-жовтою стрічечкою.

Сьогодні, завдяки праці і ентузіазму своїх мешканців, Золотоноша – місто до якого не лише хочеться повертатися, але і жити у ньому. Організували прес-тур Черкащиною Золотоніська міська рада, Національна спілка журналістів України та Український журналістський фонд.

Фотогалерея поїздки