Новини

Роздержавлення охопить 518 регіональних і місцевих газет комунальної форми власності – Наливайко

Український журналістський фонд

Після одноголосної підтримки профільним комітетом законопроекту «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації» ключова реформа медійної сфери вийшла на фінішну пряму. Про це заявив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

На його думку, це значна і відповідальна реформа, бо охоплює 518 регіональних і місцевих газет комунальної форми власності із загальним разовим тиражем 2 349 тис. примірників, загальним річним доходом 286,7 млн. грн, що займає близько третьої частини ринку місцевої преси та майже дві третини ринку передплати, а в редакціях працює 4 631 фахівців з них половина журналісти.

«За нашими даними 33,9% видань працюють з прибутком, 21% без жодних дотацій з місцевих бюджетів. Саме ці видання, на моє переконання, доєднаються до пілотного проекту» – заявив пан Наливайко.

За його словами, роздержавлення друкованих державних і комунальних ЗМІ підтримує абсолютна більшість редакторського корпусу. «Хоча ми прогнозуємо, що участь видань Львівської області, де частка бюджетних дотацій складає 49,56% від обороту, Івано-Франківської, де цей показник становить 33,7%, Закарпатської (27,02%), будуть менш активними ніж, наприклад, Сумської з показником 2,88%, Житомирської 2,25%» – відзначив пан Наливайко.

«Але проект рік на пілот плюс два на роздержавлення дає шанс всім знайти комфортний для себе варіант. Пік заяв на роздержавлення, на мій погляд, буде протягом другого, а не першого або третього року. За нашою ментальністю багато хто спочатку буде придивлятись, а що там у сусіда? А коли побачить, що все добре, чекати третього року більшість не буде» – вважає голова Держкомтелерадіо.

Нагадаємо, 17 червня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», зареєстрований 1 грудня 2014 року народними депутатами Миколою Томенком та Олександром Абдулліним. Комітет рекомендує парламент прийняти законопроект у першому читанні за основу та в цілому.

Законопроект передбачає, що реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності законом та другий – протягом наступних двох років.

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовані на першому етапі.

 

«Телекритика»