Новини

У травні журналістам найбільше перешкоджали працювати у судах

Український журналістський фонд

У травні ситуація зі свободою слова в Україні лишалася стабільною, приблизно на рівні попередніх місяців. Такими є дані моніторингу свободи слова, який системно проводить ГО Інститут масової інформації на території України.

За даними ІМІ, у травні було зафіксовано 8 випадків перешкоджань законній професійній журналістській діяльності, при чому, більшість випадків була пов’язана з судовими засіданнями (заборона фіксувати інформацію, безпосереднє перешкоджання у судах). Заважали журналістам працювати практично по всій території України — в Миколаєві, Одесі, Житомирі, Києві, Рівному, Херсоні та Кіровограді.

Експерти ІМІ також зафіксували у травні 3 факти побиттів та нападів на журналістів, а також 2 випадки погроз і залякувань.

Тим часом, в окупованому Криму триває тиск на незалежних журналістів, у травні ІМІ вдалося встановити 5 таких фактів, усі без винятку вони пов’язані з тиском ФСБ або окупаційної влади.

Загалом, з початку року в Україні зафіксовано 21 випадок побиттів та нападів на журналістів, 26 випадків перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, та 7 випадків цензури.

Детальніше ознайомитись з «Барометром свободи слова» можна на сайті ІМІ.