Новини

У вільному доступі з’явився посібник з журналістської етики

Український журналістський фонд

Книга «Журналістська етика. Посібник для підготовки до державного іспиту» був виданий 2014 року Комісією з журналістської етики у рамках проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі», що фінансується Урядом Канади. Про це пише Media Sapiens.


Авторами посібника є відомі українські медіаексперти – Валерій Іванов, Євген Маслов, Володимир Павлів, Сергій Рачинський, Юрій Фінклер та Сергій Штурхецький.

Як зазначено в анотації до книги, у ній містяться методичні рекомендації та матеріали для проведення державного іспиту серед студентів бакалаврату за спеціальністю «Журналістика».

Посібник містить нормативні документи саморегульованих організацій журналістів в Україні та світі (наприклад, Декларацію принципів поведінки журналістів Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), Міжнародні принципи журналістської етики, Кодекс етики українського журналіста тощо).

Крім цього, в ньому можна знайти завдання з журналістської практики на прикладі ситуацій, що відбувалися в Україні та інших країнах. Для самоконтролю продано ключі до розв’язку цих задач.

Книга розрахована на студентів та викладачів вишів, а також на журналістів-практиків, які хочуть підвищити свій фаховий рівень.

Завантажити посібник можна тут.