Новини

Міноборони організувало прес-тур для українських та іноземних ЗМІ у зону АТО

Український журналістський фонд

10 березня у Києві стартувала організована Міністерством оборони акція для представників провідних українських та іноземних засобів масової інформації з висвітлення участі Збройних Сил України у проведенні АТО на Донеччині та Луганщині. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на Міноборони.

Акція почалася спільним брифінгом керівництва Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України, а також Міністерства інформаційної політики України.

«Ми вітаємо бажання і готовність присутніх журналістів працювати над правдивим висвітленням ситуації в зоні проведення антитерористичної операції. Переконаний, що підготовлені вами реалістичні сюжети допоможуть розповісти населенню ваших країн про життя в районі конфлікту та заходи, які вживаються для його врегулювання», – наголосив заступник міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед.

Учасники акції мають відбути на схід України, де в рамках прес-туру побувають у штабі та секторах АТО, працюватимуть з військовослужбовцями на блокпостах та маршрутах патрулювання, забезпечуватимуть висвітлення роботи груп цивільно-військового співробітництва СІМІС та органів місцевої влади, а також матимуть змогу поспілкуватися з місцевим населенням.

Нагадаємо, російське інформагентство ТАСС поширило інформацію, що прес-служба Міністерства закордонних справ України, починаючи з цього тижня, відмовилася акредитовувати всіх без винятку російських журналістів. Як уточнив у коментарі «Телекритиці» речник МЗС України Євген Перебийніс, ТАСС дійсно відмовили в акредитації, пославшись на дію Постанову №1853 Верховної Ради України про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України.

Постанова передбачає тимчасово, до прийняття рішення про завершення антитерористичної операції, призупинити акредитацію журналістів та представників (продюсерів, операторів, технічних працівників) деяких російських ЗМІ при органах державної влади України. Перелік цих російських ЗМІ визначила Служба безпеки України. Є у цьому переліку й інформаційне агентство ТАСС. Постанову №1853 підписано 17 лютого.

«Телекритика»