Новини

«Він був небайдужою людиною і легко знаходив контакт із героями», – кажуть колеги про загиблого фотокора Сергія Ніколаєва

Український журналістський фонд

Фотокореспондент Сергій Ніколаєв майже сім років працював у газеті «Сегодня». Він залишив виданню величезну кількість світлин насамперед, із гарячих точок і Майдану, пише «Телекритика». 28 лютого життя фото кора трагічно обірвалося: він загинув на 43-му проці життя поблизу Пісків на Донеччині. Коли він вів фотозйомку, в нього влучили осколки міни. Фотографа доправили до лікарні, де він помер на операційному столі.

За словами його колег, Сергій був талановитим фотографом, видатним професіоналом своєї справи, який всього себе віддавав роботі.

Грузія, Кенія, Іран, Туніс, Лівія, Сомалі, Сирія і Туреччина стали країнами, про гарячі події і гострі теми яких фотокор також встиг розповісти українським читачам. За матеріалами поїздок у 2013 році Сергій Ніколаєв презентував першу персональну виставку «Недитяче дитинство» – про те, в яких умовах зростають діти під час війни.

Інна Золотухіна, військовий репортер, співпрацювала із Сергієм Ніколаєвим під час поїздок у гарячі точки:

Сергій захоплювався фотографією з юних літ. Здається, першим і останні його місцем роботи за цією спеціальністю була газета «Сегодня».Війна для нього була не тільки можливістю виконати професійний обов’язок. Вона дозволяла побачити світ втілити головну його мрію…

Для нього був важливим професіоналізм наприклад, у роботі над репортажем Сергій не допускав постановочних зйомок. А ще він був небайдужою людиною й легко знаходив контакт із героями. Мені запам’яталося, як під час поїздки до Лівії під час падіння режиму Каддафі ми спілкувалися із дружинами українських колишніх військових інженерів-контрактників. На час нашого відрядження їх огульно звинуватили  в тому, що вони інженери нібито брали участь у заворушеннях як снайпери та судили. І коли їхні українські дружини, які прибули до Лівії в якості медсестер, розповіли, що відбулося з їхніми чоловіками, на очах Ніколаєва були сльози, і мене це дуже вразило. Мало хто із військових фотографів чи журналістів так ставиться до своєї роботи, тому що ми вміємо трішечки відсторонюватися від чужого горя, щоби зберегти себе. А Сергій так не міг…

Валерій Мілосердов, більдредактор, співпрацював із Сергієм Ніколаєвим протягом двох років:

У Сергія був і власний почерк, і відповідальність. Він брався за дуже серйозні зйомки, часто їздив у гарячі точки разом з Інною Золотухіною. На нього можна було покластися. Також це була дружня людина завжди усміхався, завжди мав добрий контакт із людьми.

За першим фахом він дизайнер, і це стало йому в нагоді для роботи з фотокамерою: світлини Сергія Ніколаєва  грамотні й вишукані. Сергію була притаманна своя фотографічна мова, зрозуміла багатьом читачам. А такі речі як лінія, світло чи світлотінь він як художник розумів.

Гадаю, його робіт стане на багато фотовиставок. Де б він не знімав, привозив цікаві роботи. На півночі Росії зняв дуже гарні види. Втім, він умудрявся робити потрібні редакції знімки і в таких «закритих зонах», як Туніс чи інші східні країни. Там навіть фотоапарат зайвий раз не дістанеш, але Сергію вдавалося все.

Ірина Соломко, шеф-редактор документальних спецпроектів каналу ICTV, захоплювалася роботою Сергія Ніколаєва із часів її роботи в газеті «Сегодня»:

Він був надзвичайно талановитою людиною, часто знімав в гарячих точках, а загинув на своїй землі через це особливо боляче.

Це бунтар по своїй суті, що викликав асоціації з Че Геварою. Не в тому сенсі, що влаштовував у редакції «революції», такого не було. Але Сергію було притаманне своє відчуття життя і він нічого не боявся. Це треба було бачити: він завжди обирав небезпечні відрядження, знімав найгарячіші години Майдану.

Він був дуже талановитим фотографом.