Новини

Телевізійники мітингували біля Верховної Ради через загрозу регіональному телебаченню

Український журналістський фонд

Працівники  обласних державних телерадіокомпаній з різних регіонів України зібралися біля Верховної Ради 3 лютого, протестуючи проти ліквідації регіонального телебачення.

Учасниками акції протесту були медійники з різних областей – Кіровоградської, Івано-Франківської, Волинської тощо. Протестувальники тримали плакати з написами: «Державі – державне, суспільству суспільне», «Ми проти ліквідації регіонального телебачення».

«Наша Кіровоградська ДТРК останні роки процвітає, наші програми неодноразово перемагали у всеукраїнських конкурсах. Дуже шкода, якщо державне телебачення в області буде знищене. Закон «Про суспільне мовлення» передбачає повну ліквідацію обласних телерадіокомпаній, але, на думку нашого колективу, це недоречно. Куди ми подітися людям, які там працюють? Йти на вулицю? Ми не проти суспільного ТБ, але вважаємо, що воно повинно співіснувати з державними мовниками», зауважила учасниця акції протесту, голова профкому Кіровоградської ОДТРК Ірина Маєвська.

За словами співорганізатора протестної акції, заслуженого журналіста України Валентина Щербачова, під час війни не можна нищити державне мовлення, це злочинний шлях.

«Ми всі пам’ятаємо, як у 1990-ті роки у державних мовників відбирали частоти, а потім на цих державних частотах з’явились приватні «Інтер» та «1+1». Те саме робиться й зараз, аби віддати частоти комерційним структурам. Щодо ідеї створення суспільного мовлення, то, на мою думку, жодної реструктуризації не буде, насправді суспільного ТБ не буде. Утвориться ПАО зі 100% власністю держави, яке фінансуватиметься з держбюджету. Яке ж воно буде суспільне? А регіональних державних мовників знищать», зазначив Валентин Щербачов.