Новини

Українських журналістів, які цікавляться питаннями євроінтеграції, запрошують на двотижневе стажування у Польщі

Український журналістський фонд

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) розпочинає набір для участі у програмі «Угода про асоціацію між Україною і ЄС та її висвітлення у засобах масової інформації» за проектом «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program). Програма є загальноукраїнською.

Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.

Учасниками програми можуть бути: журналісти, редактори, блогери, а також інші представники засобів масової інформації (крім операторів та технічних працівників), передусім ті, хто працює в східних та південних областях України.

Основна мета програми стажування полягає в підвищенні рівня поінформованості журналістської спільноти в Україні щодо питань інтеграції України в ЄС:  що на практиці означає Угода про асоціацію між Україною і ЄС, які наслідки матиме імплементація Угоди для громадян України та суспільства в цілому. Під час стажування учасники програми зможуть ознайомитись з практичним досвідом висвітлення цих питань польськими колегами та розробити власний план дій за тематикою програми.

Навчальна програма включає: тижневий тренінг у Варшаві та ознайомлення з практичним досвідом польських медіа, неурядових організацій, урядових структур, освітніх установ, а також тижнева поїздка у регіони для  ознайомлення з роботою регіональних медіа, регіональних урядових структур, громадських організацій та шкіл. Навчальна програма передбачає, що в процесі її проведення учасники підготують журналістські матеріали з практичних аспектів європейської інтеграції та після повернення опублікують/представлять їх у ЗМІ України.

Учасників також ознайомлять з телевізійними програмами та документальними матеріалами, які висвітлюють питання європейської інтеграції.

Навчальна програма “Угода про асоціацію між Україною і ЄС і її  висвітлення у засобах масової інформації” проходитиме в Польщі і триватиме 2 тижні. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу.

Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано до п’яти альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування в країні стажування учасники проживатимуть у готелях з двомісним поселенням.

Орієнтовна дата поїздки – з 22 березня по 4 квітня 2015 р. Усі витрати учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та витрат на території України (транспортних, проживання в готелі у разі потреби, поштових, тощо). Знання англійської мови не вимагається, під час програми з групою працюють перекладачі.

Вимоги до кандидатів:

бути громадянином України;

проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;

мати щонайменше три роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще біля п’яти років;

мати право отримати Шенгенську візу.

Заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі на сайті  www.ptp.ceume.org.ua та подати один примірник роздрукованих і власноруч підписаних після заповнення он-лайн форми документів  до 17 лютого 2015 року.

Документи для участі у програмі необхідно відправити рекомендованою чи кур’єрською поштою за адресою:

Проект «Навчальні програми професійного зростання»

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME)

вул. Еспланадна, 28, оф. 7, м.Київ, 01001

Документи можна також подати особисто протягом робочого дня (з 10:00 до 18:00). Офіс проекту знаходиться за вказаною вище адресою, найближча станція метро – «Палац спорту», телефони для контактів – (044) 246-7208.

Співбесіда з кандидатами проводитиметься у м. Київ орієнтовно 25-26 лютого 2015 р. Транспортні витрати для участі у співбесіді не відшкодовуються. Співбесіда з учасниками з регіонів може проводитись в режимі скайпу.

 Координатор програми: Ткаченко Валерія, тел. (044) 246-7205/13, (050) 355-2410.

Джерело: ІРРП