Новини

Юрій Стець повідомив, чим будуть займатися три департаменти Міністерства інформполітики

Український журналістський фонд

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що аналітики його новоствореного міністерства будуть моніторити іноземні ЗМІ на предмет зовнішньої інформаційної агресії, а також, аби знати про загальне ставлення до України. Про це він повідомив у своєму інтерв’ю журналу «Корреспондент».

За словами Юрія Стеця, Міністерство інформаційної політики (МІП) буде займатися не пропагандою, а швидше донесенням позиції офіційного Києва. «У нас буде три департаменти. Перший – це розробка концепції інформаційної безпеки та стратегія інформаційної політики. Другий департамент буде займатися інформаційною війною, інформаційною агресією, інформаційними загрозами, які мають місце не тільки під час військових дій. Я, до речі, переконаний, що якби ми не програли економічну та інформаційну війну Росії, то ні війни на Донбасі, ні анексії Криму не сталося б. І третій департамент повинен налагодити узгоджену роботу виконавчих органів влади», – сказав міністр.

За його словами необхідний єдиний месидж від влади і інформація про реформи, які будуть проводитися Кабміном, «повинні бути чітко донесені – і всередині країни, і за її межами». Міністр обіцяє також швидко реагувати на фейкові матеріали, які поширює Росія проти України.

Водночас Юрій Стець сказав, що співробітники МІП будуть моніторити не тільки російські ЗМІ. «Якщо не моніторити центральні ЗМІ всіх країн, починаючи з Китаю і закінчуючи Америкою, то не можна зрозуміти, яке відношення до України в світі. ВВС, СNN, Аль-Джазіра, в тому числі російські телеканали. Моніторинг, який проводитиме аналітичний відділ, якраз і дозволить нам виробити меседжі, потрібні нашим дипломатам», – сказав пан Стець.

Міністр заявляє, мова йде про реагування МІП тільки на зовнішню інформаційну агресію. «Ми говоримо тільки про зовнішню інформаційної агресії. Причому не тільки з боку Росії, але і в принципі ззовні. А як може виглядати внутрішня інформаційна агресія, я поки не розумію. Владу критикували завжди, для цього і потрібні ЗМІ. “Ланцюгові пси демократії” повинні вказувати на огріхи», – сказав Юрій Стець.

Водночас у якості прикладу інформаційної загрози, коли у аналітиків МІП буде загорятися «червона лапочка», він навів приклад саме із внутрішньоукраїнської ситуації: «Не так давно “одна чудова панночка” рознесла по соцмережах новину, що полонених солдатів каструють, і деякі з них навіть покінчили життя самогубством. Фейки поширюються по інтернету постійно. Ця наша ментальна традиція: побачив чудову історію, значить її потрібно лайкнути і перепостити. А дізнаватися, наскільки вона відповідає дійсності, необов’язково. І це дуже погано».

За матеріалами «Телекритики»