Новини

Кабмін офіційно створив Міністерство інформаційної політики

Український журналістський фонд

14 січня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову, згідно з якою створено Міністерство інформаційної політики України та затверджено відповідне Положення. Про це повідомляється на Урядовому порталі.

У повідомленні йдеться, що положення про Міністерство було затверджено «після публічного обговорення з врахуванням зауважень, що надходили від народних депутатів України, громадських організацій, професійних об’єднань було подано на розгляд Кабінету міністрів України». Серед тих організацій, як надали свої пропозиції Кабміну, названі: Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики Верховної Ради, Національна спілка журналістів України, Незалежна медіа профспілка України, Незалежна асоціація телерадіомовників, Українська асоціація видавців періодичної преси та інші.

«Ключовими завданнями перед Міністерством є: протидія інформаційній агресії з боку Росії; розробка стратегії інформаційної політики держави та  концепції інформаційної безпеки України; координація органів влади в питаннях комунікації та поширення інформації. Ці завдання закріплено в Програмі дій Уряду, а також в Коаліційній угоді, яку підписали п’ять парламентських фракції ВРУ», – повідомляє Кабінет міністрів.

Кабмін також зазначає, що у своїй діяльності Міністерство буде базуватися виключно на принципах захисту свободи слова та думки, захисту прав громадян на вираження своєї позиції.

Найближчим часом при Міністерстві буде створено Громадську раду, куди зможуть увійти представники громадських організацій, представники ЗМІ, медіа-експерти, і яка носитиме наглядові функції щодо діяльності відомства.

«Проект постанови буде доопрацьовано з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під часзасідання Уряду», – обіцяє Кабмін.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко пояснив доцільність створення Міністерства інформаційної політики необхідністю ефективної контрпропаганди в умовах інформаційної війни. Про це він сказав на прес-конференції 29 грудня, відповідаючи на зауваження журналістки «Української правди» Оксани Денисової про «створення міністерства для свого кума» (як відомо, новопризначений міністр інформаційної політики Юрій Стець є кумом Петра Порошенка).

За планами Юрія Стеця, у Міністерстві інформаційної політики працюватиме від 20 до 30 осіб, а його бюджет становитиме до 4 млн гривень.

Як відомо, 2 грудня Верховна Рада 288 голосами призначила «пакетом» новий склад Кабінету Міністрів України і, зокрема, призначила народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Стеця на посаду міністра інформаційної політики (такого міністерства дотепер не існувало).

Наміри влади створити міністерство інформаційної політики викликали гостро критичну реакцію журналістів.

За матеріалами “Телекритики”