Новини

Прес-центр АТО починає видачу прес-карт для журналістів

Український журналістський фонд

З 8 січня прес-центр АТО (м.Краматорськ) розпочинає видачу прес-карт для виконання редакційних завдань в районі проведення антитерористичної операції. Про це йдеться в повідомленні штабу у соцмережі Facebook, пише Інститут Масової Інформації.

“Прес-карту може отримати представник ЗМІ, який пройшов встановленим порядком попередню акредитацію в Службі безпеки України на виконання редакційних завдань в районі проведення АТО. Для цього представник ЗМІ, після отримання відповідної попередньої акредитації, має зателефонувати до прес-центру АТО за номером 098 671 30 40”, – повідомляє прес-центр.

При отриманні прес-карти представник ЗМІ та допоміжний (технічний) персонал повинен представити документ, що засвідчують особу (паспорт та посвідчення журналіста), надати фото (в електронному вигляді) та підписати письмові зобов’язання щодо:

– дотримання встановлених правил перебування (у тому числі проведення зйомок) на об’єктах ЗСУ в районі проведення АТО;

– нерозголошення інформації, яка може завдати шкоди у виконанні завдань військовослужбовцями ЗСУ, тощо.

Технічний персонал приписується до особи, яка володіє картою, за її попереднім запитом (за телефоном 098 671 30 40 або через електронну пошту ato14@ukr.net) не пізніше 18.00 напередодні дня відвідування військового об’єкту.

Як зауважують в прес-центрі, власник карти несе особисту відповідальність за відповідність допоміжного (технічного) персоналу наданим запитам та дотримання ними встановлених правил.

Всі зазначені вище особи під час пересування в районі проведення АТО повинні мати при собі документи, що засвідчують особу. У разі відсутності таких документів представники ЗМІ до району проведення АТО допускатися не будуть.

Про наданий дозвіл представникам ЗМІ на відвідування військового об’єкту ЗС України та маршрути їх пересування прес-центр АТО інформує відповідних командирів (начальників) у зоні відповідальності (на підпорядкованих військових об’єктах), де будуть перебувати зазначені представники ЗМІ.

Крім того, прес-центр АТО оприлюднив обов’язки власника прес-карти. Про необхідність виконувати редакційні завдання в районі проведення АТО представник ЗМІ має попередити напередодні (але не пізніше 18.00) прес-центр АТО через електронну пошту ato14@ukr.net та сповістити: назву телеканалу (видання) ; склад знімальної групи; контактний телефон журналіста та редакції; марку, номер та колір автомобіля; маршрут пересування та мету відвідування (зйомки).

По прибуттю до міста виконання редакційного завдання власник карти повинен надати документи, що посвідчують особу та прес-карту, оповістити старшу військову посадову особу на даному військовому об’єкті про:

– узгодження з прес-центром АТО порядку виконання редакційного завдання на даному об’єкті (або порядку пересування у зазначеному районі);

– склад знімальної групи, з якою він пересувається.

Після перевірки відповідних документів представники ЗМІ будуть допущені до подальшої роботи або пересування в районі проведення АТО.

У разі відсутності відповідних документів або узгодження з прес-центром представники ЗМІ можуть бути не допущені до відвідування військового об’єкту (пересування у зазначеному районі, перетину блокпосту, тощо).