Новини

Українські медіа-організації закликають світову спільноту дати оцінку діям Михайла Порєченкова

Український журналістський фонд

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) звернулись до Союзу журналістів Росії, ОБСЄ, Міжнародної федерації журналістів (МФЖ) та Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) з вимогою дати оцінку діям російського телеведучого, режисера та актора Михайла Пореченкова, який 30 жовтня в аеропорту Донецька зняв відео з показовою стріляниною по позиціях українських військових. Про це йдеться у спільній заяві НСЖУ і НМПУ.

У зверненні йдеться, що російський актор Михайло Порєченков у присутності журналістів російських телеканалів здійснював обстріл з крупнокаліберного кулемета позицій українських захисників, використовуючи атрибутику працівника засобу масової інформації (нашивки Рressa).

«Вважаємо, що такі дії є неприпустимими та порушують міжнародні норми і стандарти, є негідними людини та громадянина держави, яка намагається позиціонувати себе як “держава-миротворець”», – зазначають НСЖУ і НМПУ.

Українські медійні організації заявляють, що безпека журналістів є пріоритетом їх діяльності. «Разом з тим, всі факти зловживання правами журналіста щодо гарантій безпеки і захисту під час провадження професійної діяльності, участь працівників засобів масової інформації у збройних конфліктах, пропаганда застосування зброї та заклики до ворожнечі є неприпустимими і вимагають відповідної оцінки та вжиття невідкладних заходів щодо їх припинення», – наголошують НСЖУ і НМПУ.

Наводимо текст заяви повністю.

«Союз журналістів Росії

Копія: ОБСЄ

МФЖ

ЄФЖ

Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка журналістів України, ґрунтуючись на засадах Меморандуму представників російських та українських журналістських організацій про ситуацію в Україні та навколо неї, підписаного 19 травня 2014 року в Відні в Бюро представника ОБСЄ, вимагають дати оцінку дій російського телеведучого, режисера та актора Михайла Порєченкова від 30 жовтня 2014 року у м. Донецьк (Україна).

Зокрема, за повідомленням російських телеканалів та поширеної інформації у мережі Інтернет зазначена особа, використавши атрибутику працівника засобу масової інформації (нашивки Рressa), у присутності журналістів російських телеканалів здійснила обстріл з крупнокаліберного кулемета позицій українських захисників Донецького аеропорту.

Вважаємо, що такі дії є неприпустимими та порушують міжнародні норми і стандарти, є негідними людини та громадянина держави, яка намагається позиціонувати себе як “держава-миротворець”, а також дискредитують журналістику.

Безпека журналістів є пріоритетом в нашій діяльності.

Разом з тим, всі факти зловживання правами журналіста щодо гарантій безпеки і захисту під час провадження професійної діяльності, участь працівників засобів масової інформації у збройних конфліктах, пропаганда застосування зброї та заклики до ворожнечі є неприпустимими і вимагають відповідної оцінки та вжиття невідкладних заходів щодо їх припинення.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко

Голова НМПУ Юрій Луканов».