Новини

Під час прес-туру до Волині журналісти побували на відомому фестивалі, відпочили на Світязі і навіть встигли з’їздити в Білорусь

Український журналістський фонд

Блакитноокий край – Волинь – вкотре зустрів журналістів, які нещодавно побували тут в рамках прес-туру  “Україна очима редактора”, організованого Українським журналістським фондом. А покликав у дорогу медійників сьомий фестиваль української традиційної культури “Українське коровай-сузір’я”.

В рамках прес-туру журналісти відвідали ще й сусідню Білорусь, а саме – Брестську область. Приємні спогади надовго залишить відвідування одного з найстаріших заповідників у світі – Біловезької пущі. Брестська  фортеця на мить перекинула у героїчні події боротьби з ворогами за рідну землю. Ця велична пам’ятка історії змусила вкотре замислитися, якою ціною доводиться відстоювати незалежність своєї Батьківщини.

Утім, подивившись на принади країни-сусіда, журналісти охоче повернулися на рідну землю. І найперше – познайомилися із Нововолинськом. Знайомство з містом розпочалося з відвідування святині – Свято-Успенського Низкиницького чоловічого монастиря. Обитель заснована 1643 року і є історичною пам’яткою волинської землі…

– Нововолинськ народжувався передусім як місто гірників разом із закладенням першої волинської шахти, – розповів під час прес-конференції міський голова Віктор Сапожніков. – Минав час – місто росло, його розбудовували представники різних народів тодішнього Радянського Союзу. Разом із вуглевидобутком розвивалися машинобудування, харчова та легка галузі промисловості.

Сьогодні 57-тисячний Нововолинськ асоціюється з териконами й вугіллям. Нині тут функціонують шахти № 9 “Бужанська”, шахтоуправління “Нововолинське”, продовжується будівництво шахти № 10, повідомив міський голова. Зупинився мер і на розвитку інфрастрктури міста, успіхах у галузях медицини, освіти, спорту. Розповів про допомогу своїм землякам, які воюють у зоні АТО в батальйонах “Азов”, “Айдар”, “Світязь”. Журналісти побували на екскурсії на шахті № 10 та відвідали підприємство  “Кроноспан УА”.

А далі учасники прес-туру взяли участь у фестивалі традиційної культури “Українське коровай-сузір’я”. Цьогорічне дійство, на відміну від попередніх, не було просякнуте веселощами та жартами. Організатори заходу, насамперед редактор Володимир-Волинської газети “Місто вечірнє” Едуард Залуський та депутат міської ради Віра Чайковська намагалися продумати все до дрібниць, аби поєднати й урочистості, й жалобу. Відвідувачі виставки українських короваїв не могли відвести поглядів від дивовижних витворів майстринь-хлібопекарів.

Зворушив і вечір-реквієм зі вшанування пам’яті всіх земляків, які загинули й під час лютневих подій на Майдані, і нинішніх – в зоні АТО. У вечорі-реквіємі брали участь як дорослі, так і діти.

До сказаного ще додам, що всі короваї наступного дня після виставки вирішено було відправити нашим бійцям на схід.

По цьому журналісти мали змогу доторкнутися до таємниць Володимира-Волинського, села Зимне. Група побувала на  екскурсії по святих місцях Зимненського жіночого монастиря. Учасників прес-туру вабили таємничістю монастирські печери, які за структурою близькі до печер Київської Лаври.

Священний Синод Української Православної Церкви надав обителі статус безпосереднього підпорядкування Предстоятелю церкви. Часто відвідував Святу Гору й очолював богослужіння в обителі Блаженніший Володимир…

Але не тільки духовними пам’ятками може похвалитися Волинь. Група журналістів побувала і в сучасному європейському селі, познайомилася з власником аграрного підприємства  “Аміла” (засноване 2000 року) Романом Микитюком.

Завітавши на одну з тваринницьких ферм, звернули увагу на вгодовану високопродуктивну худобу. 250 голів дійного стада й 80 – нетелей мирно обідали у стійлах. Є у підприємстві й власні машинно-тракторна станція, комбікормовий завод, на якому переробляють врожаї з власних полів площею три тисячі гектарів. А ще в “Амілі”  – свій аеродром, свої літаки, які обробляють землю.

Побували журналісти й на амілівському хлібозаводі “Хлібний дар” та посмакували свіжою випічкою. До речі, хліб тут останнім часом не подорожчав. А ще – помилувалися молодим лісом, якого в “Амілі” посадили на площі п’ятсот гектарів.

Приємно здивували приміщення сільського Будинку культури, дільничної лікарні, пожежної частини, ФАПу та бібліотеки, побудовані “Амілою”.

Разом із сільчанами долучилися медійники й до сценічного мистецтва, переглянувши виставу “По ревізії” у цьому ж таки Будинку культури.


Після оглядової екскурсії стає зрозумілим, чому сільчани не хочуть виїздити з села, чому жоден будинок не продається. Не дивно, що саме тут вирішили проживати й переселенці з Горлівки після декількаденних поїздок по запропонованих населених пунктах.

Покидаючи гостинну Волинь, журналісти пересвідчилися в тому, що це край, в якому свято шанують традиції, популяризують національну культуру. Яскравим свідченням цьому став й інсценований обряд волинського весілля, який приніс купу гарних вражень. А ще волиняни – від дітей до стареньких – справжні патріоти країни й свого блакитноокого краю.

В.Дегтярьова.

Фотогалерея подорожі