Новини

На виборах зафіксовано 9 випадків порушень свободи слова

Український журналістський фонд

В день позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014 року Інститут масової інформації зафіксував 9 випадків порушень свободи слова, що стосувалися виборчого процесу.

Найбільшу кількість порушень було зафіксовано в Херсоні – три випадки перешкоджань законній професійній діяльності журналістів. Крім того, два порушення сталося в Одесі, та по одному у Дніпропетровську і Києві. Серед випадків – недопуск на засідання комісій, на спецдільницю, відмова у реєстрації, вимоги довіреної особи припинити трансляцію голосування, та заборона знімати на планшет. У Сумах був зафіксований один випадок інтернет-тиску – невідомі зламали сервер конотопської ТРК «Вежа» і запустили в ефір інтерв’ю з кандидатом у народні депутати. Крім того, на Закарпатті був зафіксований один випадок погроз журналістці «Точки опори», яка зафіксувала порушення виборчого законодавства членами комісії.

Крім того, у кількох областях України (Кіровоградська, Одеська, Черкаська, Запорізька, Харківська, Чернівецька) було виявлено 7 випадків, коли масово видавалися липові журналістські посвідчення, а на дільницях з’являлися псевдожурналісти-тітушки.

Нагадаємо, на президентських виборах 25 травня 2014 року ІМІ зафіксував 7 порушень свободи слова, а під час попередніх парламентських виборів 2012 року – 18 порушень.

(Інститут масової інформації)