Новини

Підсумки “Барометру свободи слова”: тиск у Криму і полон на Сході

Український журналістський фонд

У Криму триває тиск на свободу слова та журналістів з боку окупаційної влади (9 випадків у вересні), а журналісти, що працюють в зоні АТО, продовжують потрапляти в полон до терористів з так званих “ДНР” і “ЛРН” (5 випадків).

Такі дані подає щомісячний моніторинг порушень прав журналістів Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”. Про це йдеться на сайті ІМІ.

У вересні зросла кількість залякувань журналістів – зафіксовано 9 таких випадків. Вперше на свою адресу отримали погрози журналісти телевізійного проекту “Наші гроші”.

“Другий місяць поспіль ми спостерігаємо, як редакції ЗМІ нібито мінують. Наприклад, 5 телеканалу протягом вересня “мінували” п’ять разів, також було нібито заміновано національне інформаційне агентство Укрінформ”, – розповіла експерт ІМІ Катерина Дячук.

Водночас загалом кількість порушень свободи слова в Україні, в порівнянні з попередніми місяцями, зменшилась. Цього місяця було зафіксовано 5 нападів на журналістів, що є найменшим показником за весь рік (у серпні та липні – по 8 нападів, у червні – 13, у травні – 18, у квітні – 22, у березні – 44, у лютому – 70, у січні – 82), а також 2 випадки цензури. Також ІМІ не зафіксував у вересні жодного випадку нападів на офіси ЗМІ та кібер-злочинів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 270 випадків побиття та нападів на журналістів, 120 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 122 випадки цензури.

Детальніше ознайомитись з Барометром свободи слова за вересень 2014 року можна за посиланням.