Новини

Підсумки «Барометру свободи слова»: тиск у Криму і полон на Сході

Український журналістський фонд

У Криму триває тиск на свободу слова та журналістів з боку окупаційної влади (9 випадків у вересні), а журналісти, що працюють в зоні АТО, продовжують потрапляти в полон до терористів з так званих «ДНР» і «ЛРН» (5 випадків).

Такі дані подає щомісячний моніторинг порушень прав журналістів Інституту масової інформації «Барометр свободи слова». Про це йдеться на сайті ІМІ.

У вересні зросла кількість залякувань журналістів — зафіксовано 9 таких випадків. Вперше на свою адресу отримали погрози журналісти телевізійного проекту «Наші гроші».

«Другий місяць поспіль ми спостерігаємо, як редакції ЗМІ нібито мінують. Наприклад, 5 телеканалу протягом вересня «мінували» п’ять разів, також було нібито заміновано національне інформаційне агентство Укрінформ», — розповіла експерт ІМІ Катерина Дячук.

Водночас загалом кількість порушень свободи слова в Україні, в порівнянні з попередніми місяцями, зменшилась. Цього місяця було зафіксовано 5 нападів на журналістів, що є найменшим показником за весь рік (у серпні та липні — по 8 нападів, у червні — 13, у травні — 18, у квітні — 22, у березні — 44, у лютому — 70, у січні — 82), а також 2 випадки цензури. Також ІМІ не зафіксував у вересні жодного випадку нападів на офіси ЗМІ та кібер-злочинів.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків убивств журналістів, 270 випадків побиття та нападів на журналістів, 120 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 122 випадки цензури.

Детальніше ознайомитись з Барометром свободи слова за вересень 2014 року можна за посиланням.