Новини

На миколаївську телекомпанію здійснили напад невідомі

Український журналістський фонд

В понеділок ввечері  невідомі в балаклавах і камуфляжі здійснили спробу штурму одного з недержавних регіональних мовників Миколаївщини – телекомпанії ТАК ТV.

Спочатку у двір вищого навчального закладу – Коледжу преси й телебачення – проникли п’ятеро осіб у балаклавах, камуфляжній формі без опізнавальних знаків та з характерними сумочками через плече. Потім їх кількість зросла до 10, а потім і до 20 осіб. Після цього без всяких лозунгів, криків чи вимог невідомі пішли на штурм входу в телекомпанію.

В той час гостем на телеканалі був кандидат від Блоку Петра Порошенка Борис Козир зі своєю охороною. Його охоронці прийшли на допомогу охоронцям телекомпанії і допомогли оборонитися від нападників. На телеканалі почали барикадувати поверх апаратних прямого ефіру, щоб запобігти захопленню.

У той же час Борис Козир додзвонився керівникам силових відомств Миколаївської області. Підкріплення прибуло вчасно. І перед приїздом патрульних та спеціальних машин нападники зникли в невідомому напрямку.

Керівництво телеканалу просить МВС та СБУ провести аналіз ситуації, що сталася. Вперше за 8 років телекомпанії та 21 рік Коледжу преси й телебачення здійснено подібну провокацію. Також канал звертається до Національної ради України з телебачення і радіомовлення з проханням попередити всі телекомпанії країни про можливі провокації.

– Ми вважаємо, що це черговий витік дестабілізації ситуації на півдні країни, – заявив генеральний продюсер ТАК ТАК ТV, Секретар НСЖУ Гліб Головченко. – Нічого подібного не було ні в дні Майдану, коли ми в прямому ефірі обговорювали події, ні навіть у дні підвищеної активності сепаратистів в місті в березні-квітні. За характером дій нападників, вони – спеціально навчені і можливо, озброєні люди. Ми не знаємо, як виглядали “зелені чоловічки”, але вчора вночі могло статися непоправне. Тому дякую всім за злагоджені дії. Але ми висловлюємо високу ступінь занепокоєння можливими сценаріями розвитку хвилі провокацій на півдні в рамках гібридної війни.

Гліб Головченко також звернувся до профільних організацій, зокрема, НСЖУ і НМПУ, з проханням забезпечити безпеку і недоторканність журналістів і журналістських організацій і звернути увагу на те, що регіональні медіа мають бути захищені від нападок сепаратистів та радикально налаштованих груп. Зокрема, закликав ОБСЄ до спеціальної уваги щодо безпеки подібних об’єктів у Херсоні, Миколаєві, Одесі, оскільки наслідки можуть бути непоправні, про що свідчать результати захоплень регіональних медіа на Донбасі.

– Ми також звертаємося до НАТО в наданні сприяння по захисту демократичних цінностей і збереженню свободи слова. А посольства провідних країн світу і Європи просимо взяти ситуацію під постійний контроль.

Гліб Головченко також звернувся до колег-журналістів, які сьогодні є кандидатами в народні депутати від різних політичних сил, з проханням поінформувати керівників своїх партій про ці події та можливу небезпеку для журналістів, особливо регіональних медіа.

А голову Держкомтелерадіо Олега Наливайка просить взяти під постійний контроль і увагу всі передавальні потужності в проблемних, потенційно небезпечних місцях.

– Ми відстояли право на професію в грудні, січні, лютому, ви відстояли право на свою єдину країну в березні і травні. Ми боролися за демократичні цінності – права вибору в травні… Тому наше завдання сьогодні – забезпечити мир і спокій у рідному Миколаєві та Миколаївській області і не дати можливість радикальним і сепаратистським групам дестабілізувати ситуацію в регіоні, – наголосив Гліб Головченко.