Новини

Журналістів запрошують на тренінг з фізичної та цифрової безпеки і етичних питань висвітлення військових конфліктів

Український журналістський фонд

До 15 жовтня можна подати заявки на участь у навчальному курсі від Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) для журналістів, який покликаний підвищити безпеку та покращити професійні навички українських журналістів, котрі працюють в умовах конфлікту.

Відібрані кандидати візьмуть участь у наступних заходах:

Триденний тренінг з роботи у ворожому середовищі. Його проведуть міжнародні приватні консультанти, які спеціалізуються на підтримці ЗМІ у зонах конфлікту. Курс охоплює такі теми, як підготовка до подорожей, оцінка ризиків та управління ними, гарантування особистої безпеки, попередження викрадень, базове життєзабезпечення, екстрена травматологічна допомога та подолання посттравматичного стресу.

Триденний тренінг з цифрової безпеки. Його проведе експерт IWPR з цифрової безпеки. Курс охоплює такі теми, як базова безпека, шифрування і проксі програми, використання систем миттєвого обміну повідомленнями та соціальних мереж, безпека мобільного телефону, урядовий нагляд і злами.

П’ятиденний тренінг у двох частинах: висвітлення військових конфліктів та етичних питань, який проводитимуть українські тренери за підтримки керівника проекту IWPR і запрошених доповідачів, з використанням створених у IWPR навчальних програм та інших матеріалів. Тема висвітлення війни включатиме такі аспекти: звідки вести репортаж, розуміння конфлікту, спілкування та інтерв’ю зі сторонами конфлікту, інтерв’ю з жертвами та іншими постраждалими, використання специфічних мовних зворотів, вживання запобіжних заходів, щоб залишатися у безпеці. Секція, присвячена етичним питанням, буде спрямована на об’єктивність, нейтральність і точність, навички написання матеріалів, необхідні для дотримання цих принципів. Також учасники аналізуватимуть приклади оціночних матеріалів, визначатимуть, що таке нейтральна мова і що нею не є; аналізуватимуть приклади неоднозначних термінів, навмисне викривлення фактів; етнічні, мовні та подібні питання.

Журналісти, які відвідають всі семінари програми, отримають повний комплект безпеки, який містить бронежилет з написом “Преса”, шолом, аптечку з ліками, що підходять для використання у зоні конфлікту в Україні.

Хто може стати учасником тренінгу: журналісти, які працюють зараз і мають добрий попередній досвід роботи, але потребують додаткових навичок, які вони набудуть на тренінгах, для того щоб працювати більш безпечно і створювати більш точні, нейтральні та поглиблені матеріали; та зможуть гарантувати участь у всіх трьох тренінгах курсу. Журналісти повинні хотіти та бути готовими працювати з людьми, які можуть мати відмінні або протилежні до їхніх власних погляди.

Загалом у програмі передбачено місця для близько 20 журналістів.
Тренінг проходитиме протягом листопада-грудня.

Проведення тренінгів адмініструє ГО “Інститут розвитку регіональної преси”.

Із запитаннями звертайтеся на адресу  irrp.org.ua@gmail.com або за номерами 067 547 22 33, 067 234 42 16.

Участь у тренінгах є безкоштовною. Передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та передбачена компенсація витрат на проїзд.

Група учасників навчального курсу формується на конкурсних засадах. Організатори повідомлять запрошених учасників про участь не пізніше 27 жовтня 2014 року.