Новини

“Українське коровай-сузір’я”

Український журналістський фонд

У древньому Володимирі вже в сьоме поспіль зберуться шанувальники традиційної національної культури на фестиваль “Українське коровай-сузір’я”. У зв’язку з подіями  в країні, цьогорічний фестиваль матиме особливе патріотичне забарвлення, яке підтверджує його назва “Сини боронять рідну землю, що родить колосистий хліб”. Хоча дійство проходитиме значно скромніше, ніж у попередні роки, воно буде не менш пізнавальним, насиченим та різноманітним.

10-12 жовтня  2014 року  фестиваль  знову прийматиме гостей  і учасників -прихильників  справи відродження і збереження національних традицій.

Учасники програми зможуть відвідати озеро Світязь, яке ще називають “Українським Байкалом”.  Озеро задаровує своєю красою, незвичайною прозорістю води, білими крейдовими берегами та рибними багатствами.

Також до програми перебування входить екскурсія до міста Брест (республіка Білорусь). Місто одне з найстаріших поселень Білоруської землі з багатою історією. Знаходиться воно майже на кордоні трьох країн України, Білорусії та Польщі.  На території міста розташований Меморіальний комплекс “Брестська фортеця-герой”. Саме там більше 70 років назад  зусиллями героїв оборонців Батьківщини. Стримувалася коричнева чума фашизму. В єдиному архітектурно-художньому ансамблі меморіалу увічнено легенду про захисників фортеці “Дорогою героїв, дорогою батьків”. Крім того, до програми входить екскурсія до заповідника “Біловезька Пуща”.  Заповідник є остатньою натуральною лісовою екосистемою в Європі, з унікальним багатством флори та фауни. Тут водяться вовки, рисі, видри, а також найбільші європейські ссавці – зубри.  Середній вік дерев у Пущі становить близько 126 років.

Нововолинськ – (нове місто на Волині) місто обласного значення в Україні. Місто виникло на землях сіл Низкиничі, Дорогиничі, Будятичі та Русовичі Іваничівського району. Перша згадка про ці села, зокрема про Низкиничі, належить до першої половини XV століття. Немов Ангел Хранитель на високому пагорбі, на околиці міста розмістився древній Свято Успенський Низькиницький монастир, одна з   найдревніших святих обителей, що завжди сіяла у серцях простого волинського люду світло Христової істини. Особливої уваги заслуговує  на сьогодні нововолинська шахта №10, що є добрим додатком до вугільного надбання країни в час  енергетичної кризи.

Почесне місце у  фестивальній програмі буде присвячене тим, кого з нами немає, хто віддав своє життя за волю, незалежність та світле майбутнє України. Саме такий патріотичний напрямок  яскраво розкриє “методичний стіл” у вигляді виставки дитячих малюнків “Намалюй героя” та конкурсу сценаріїв і віршів “Слово, моя ти єдиная зброє…”, що готують клубні працівники. Безліч емоцій викличе стенд пам’яті з портретами наших патріотів, що загинули на Майдані, відстоюючи ідеали Революції Гідності та суверенітет і територіальну цілісність Батьківщини у зоні АТО.

Відбудеться Хресна хода і покладання квітів до всіх пам’ятників загиблим воїнам, розташованих на території Володимира-Волинського. А біля обеліска слави на площі Героїв священики відслужать панахиду.

Організатори фестивалю запросять присутніх в актовий зал будинку культури на перегляд програми “Дай, Боже, Вкраїні дочок і синів, дай хліба до столу, дай миру усім”.

Також на вас чекає оглядова екскурсія Володимиром-Волинським. Містом з тисячолітньою історією. Вперше Володимир-Волинський згадується в літописах під 988 роком, коли київський князь Володимир Святославич, прозваний за свої діла “Великим” здійснив похід на Захід. Тут на землях волинян та бужан, на правому березі річки Луги підпорядкував язичне місто під назвою Ладомир. І у 988році нарік його своїм іменем – Володимир…..

Учасники фестивалю також зможуть відвідати ще одне з святих місць Волині – Святогорський Успенський Зимненський ставропігійний. У цій обителі мов закарбувалася історія нашої держави, її душа. Створена трудами Великого хрестителя Русі і нашого державотворця Рівноапостольного князя Володимира, Святогорська обитель розділяла усі славні та трагічні сторінки історії нашого народу. Відродившись з попелу, обитель розквітла завдяки трудам сестер і нині є дорогоцінною перлиною у духовній діадемі Української Православної Церкви.

Виключно для журналістів з усієї України, , що будуть  гостями на фестивалі, буде запропоновано познайомитися з господарством і інфраструктурою одного із сіл Волині, що можна вважати європейським селом. Власники  сільськогосподарського підприємства, що дбайливо господарюють  на землях села, турбуються  не тільки про своїх  односельців, але і щиро  приймають усіх, хто опинився під прицілом загарбників на Сході. Добрий приклад  потрібно бачити на власні очі.

Просимо вас долучитися  до фестивальних подій –  стати інформаційним  партнером  фестивалю, за можливості,  проінформувати своїх читачів  про  підготовку і  проведення фестивалю  у Володимирі-Волинському. З вашою допомогою  фестиваль  має можливість ще більш  розширити власну географію, стати містком єднання  різних етно-культур України.

Важливо
Для здійснення подорожі до Білорусії екскурсантам необхідно мати український паспорт з вчасно вклеєними фотокартками (25,45 років), якщо день народження припадає на дату поїздки краще взяти з собою закордонний паспорт.

Дітям до 16 років – дитячий проїзний документ та нотаріально завірений дозвіл від батьків на виїзд дитини закордон, якщо дитина їде з одним  із батьків або сама. Якщо дитина їде з двома батьками то може бути вписана в закордонний паспорт одного з батьків.

Додаткова інформація та запис у групу за телефонами:
(044) 235-08-51, 097 967-49-92
e-mail: ujf.org@gmail.com