Новини

Черкаські журналісти почали випускати газету про українські батальйони

Український журналістський фонд

Спецпроект “Батальйони Волі” започаткувала всеукраїнська газета “Козацький край”. У рамках проекту вийшло вже три номери газети. Кожен присвячується окремому підрозділу український військ: перший – батальйону “Черкаси” (в часи, коли він дислокувався на кордоні з Придністров’ям); другий – батальйону “Айдар”, третій – зведеному загону черкаської міліції у зоні АТО.  Проект здійснюється за підтримки голови  Черкаської облдержадміністрації Юрія Ткаченка та командування підрозділів українських військ.

Випуски газети у серії “Батальйони Волі” готуються виключно на основі побаченого на власні очі: Олег Островський (журналіст і  боєць загону “Холодний Яр” батальйону “Айдар”) та Андрій Кравець (журналіст, колишній офіцер МВС і нинішній радник голови Черкаської ОДА) щоразу вирушають у підрозділи на передову й привозять звідти “живі” фото  і розповіді бійців. Водночас, чверть кожного номера присвячується історії українсько-російських збройних протистоянь різних епох та українській історії міст Сходу, які потрапили у зону, захоплену ворогом.

Повноколірна газета накладом у 10 тисяч екземплярів відразу з друкарні направляється у підрозділи, про які в ній ідеться, та родичам бійців, а ще –  у військкомати, для підняття бойового духу майбутньому поповненню рядів бійців АТО.

– Ми фіксуємо ті миті війни, які вже через декілька хвилин можуть стати історією, – розповідає Андрій Кравець. – У серпні в темряві степу під Луганськом, просто біля дорожнього знака на в’їзді до містечка Щастя зустріли Іллю Іделя з батальйону “Айдар”. Разом з бойовим побратимом він був на квадроциклі, обладнаному автоматичним гранатометом – вилита тачанка ХХІ століття. Одне із фото, зроблених тієї ночі, потрапило в газету – як виявилося, коли вона друкувалося, Іллі вже не було серед живих. Газету разом з фото передали родині Героя… Подорожі у зону АТО – це взагалі щось особливе для журналіста: пізнаєш потім у бойових зведеннях місця, де бував. Радієш, коли читаєш про звільнення населених пунктів, про які ще три дні тому на блокпосту попереджали, що вони зайняті сепаратистами. І сумуєш, коли розповідають, що замість блокпосту, де нещодавно ти весело розмовляв з бійцями, тепер – тільки вирви після залпу “Граду”…

Нині готується спецвипуск, присвячений “Азову”, щойно трансформованому з батальйону в полк. Журналісти знову вирушають у підрозділ.

Зазначимо, що для журналістів Андрія Кравця та Олега Островського це не перший спільний проект. Свого часу вони  разом із журналістом з Умані Володимиром Гамалицею здійснили експедицію на Соловецькі острови, яку підтримала Національна спілка журналістів України. Саме під час подорожі Олегу Островському було вручено членський квиток НСЖУ: він став першим журналістом, що отримав посвідчення на висоті 1800 метрів над землею – під час польоту на Соловки.