Новини

Посол Туркменістану в Україні зустрівся з учасниками Медіа-клубу

Український журналістський фонд

Про те, як розвивається Туркменістан та його відносини з іншими країнами, яких успіхів вдалося досягти та які залишаються проблеми, – розповів Надзвичайний і Повноважний посол Туркменістану в Україні Нурберди Аманмурадов журналістам і редакторам з усієї України, які взяли участь у засіданні Медіа-клубу “На власний погляд”.

– Для нас уже стало традицією щорічно зустрічатися з журналістами, адже важливо не втрачати друзів та підтримувати зв’язки, – сказав пан Посол.

Він розповів журналістам про те, як розвивається економіка Туркменістану. Зокрема, ріст ВВП у країні перевищує 10%. Зміцнюються також міжнародні зв’язки. Налагоджується співпраця з Китаєм, Киргизстаном, Таджикистаном у енергетичному напрямку, розвивається видобуток природного газу, що дає змогу створювати нові робочі місця.

Успіхи є і в розвитку інфраструктури. Так, збудовано два мости через річку Амудар’я. А також робляться значні кроки в розвитку туризму.

Відносини між Туркменістаном та Україною залишаються стабільними. Останні кілька років товарообіг між країнами є сталим.

– Українські делегації, незважаючи на ситуацію в країні, беруть участь у різних заходах, що проходять у Туркменістані. Це не може нас не радувати, – сказав пан Посол.

За його словами, серед питань, які потребують вирішення, – транспортне сполучення між країнами, зокрема, для перельоту студентів на навчання. Адже в Україні нині навчається 14 тис. студентів з Туркменістану.