Новини

Після зникнення редактора «Краматорської правди» відразу призначили нового

Український журналістський фонд

Андрія Шталя, редактора міської комунальної  газети «Краматорська правда» у неділю вдень забрали правоохоронці. Увечері його телефон вимкнувся і після цього зв’язку з журналістом не було дві доби. Таку інформацію НСЖУ повідомив колега пана Шталя, журналіст із Краматорська, який виїхав на проживання до Києва. Факт зникнення підтвердила і дружина – Катерина.

– Вдень прийшло двоє людей, один у цивільному, інший у військовій формі. Андрій вийшов на двір, повернувся дуже схвильований, що з ним рідко буває. Сказав, що має їхати до Красноармійська на опізнання, взяв ноутбук, паспорт і пішов. Я телефонувала до нього десь о шостій, він був на шляху в Дніпропетровську область. О сьомій з ним зв’язувався батько, після цього зв’язку не стало, – каже жінка.

Дружина звернулася в міліцію, правоохоронці зняли відбитки пальців, зафіксували факт зникнення.

Один з представників правоохоронних органів, які забрали журналіста нібито був з батальйону «Днепр-1».

Як розповідають колеги Андрія Шталя, він залишався працювати при ДНР, висвітлював події, що відбувалися в місті. За нібито «підтримку» ДНР громадськість його засуджувала. В той же час, чиновник з міськвиконкому, який попросив його не називати, каже, що Шталь був професійним журналістом, готовим висвітлювати будь-які події та іти на ризик. Коли місто звільнила українська армія, Шталя неодноразово викликали до слідчих, кажуть, звинувачували в прислуговуванні терористам.

– Але ж від нього вимагали ДНРівці показувати сторінки газети, він відмовився, бо сказав, що це цензура. Так, він узяв інтерв’ю у відомого бойовика Бабая, але ж завдяки його інтерв’ю громадськість дізналася, хто він такий. Добре це чи погано, я не знаю. Він мав власну думку щодо цих подій. Але ситуація неоднозначна. Коли повернулися «господарі», які повиїжджали з Краматорська, то почали звинувачувати Андрія Шталя, брутально з ним поводитися, – каже джерело  в міськраді.

Також, як розповіли колеги, у вівторок на апаратній нараді колективу «Краматорської правди» було представлено нового редактора – Віру Шелест. Вона в газеті не працювала, має відношення до сфери культури. Але має патріотичні погляди.

Андрій Шталь працював у «Краматорській правді» понад 20 років.  У липні був призначений в. о. головного редактора.

У вівторок увечері, уже після того, як цю інформацію було поширено НСЖУ через інформагентства,  за словами дружини редактора, Шталь вийшов на зв’язок. Сказав, що був у Дніпропетровську і його привезуть протягом доби. В середу вранці Андрій Шталь повернувся додому. Інших подробиць Катерина Шталь не повідомляє.