Новини

Журналістів закликали активніше користуватися матеріалами архівів

Український журналістський фонд

Заступник Голови Укрдержархіву Ольга Музичук взяла участь зустрілася з редакторами та журналістами регіональних ЗМІ  під час засідання Медіа-клубу «На власний погляд», що відбулося 21 серпня в Києві.

Вона розповіла про особливості роботи архівних установ держави, про режим роботи в зоні АТО та про те, яку допомогу у своїй роботі можуть отримати від архівістів працівники ЗМІ.

– На перший погляд, робота архівістів непомітна, але насправді вона дуже важлива. Про це свідчить хоча б те, що в Донецьку за другий тиждень липня архівні установи видали близько 2 тисяч довідок. Незважаючи на те, що там фактично тривали бойові дії, люди кожного дня ішли до архіву, щоб отримати ті ж документи про пенсії, і архівісти кожного дня під обстрілом працювали, – зазначила Ольга Музичук. – І навіть в тих умовах архівні установи регіону прийняли на зберігання виборчу документацію.

За словами пані Музичук, в Україні близько 700 архівних установ. Але наразі є гостра проблема з місцем для зберігання документів. За роки незалежності Україна – єдина з пострадянських країн, яка не побудувала жодного архівного сховища.

За століття, протягом яких вони існують, вироблено критерії, за якими документи приймають на довічне зберігання. В тому числі, довідки про свою роботу там можуть знайти і журналісти.

Ольга Музичук закликала журналістів користуватися веб-ресурсом Держархіву – http://www.archives.gov.ua, де можна знайти інформацію по регіонах чи корисну інформацію для історичних матеріалів.

– Якщо ви пишете матеріал на історичну тематику, раджу перевірити, чи немає потрібних вам даних на нашому сайті, – зазначила Ольга Музичук.