Новини

На Дніпропетровщині почали видавати газету для фронту

Український журналістський фонд

Перший номер інформаційного бюлетеня “Народ і армія” – спільного проекту Дніпропетровської обласної організації НСЖУ, редакцій газет “Зоря” та “Вісті Придніпров’я”, Видавничого Дому “Кераміст” – презентували 11 серпня 2014р. у прес-клубі ДОО НСЖУ. Про ідею створення “Бойового листка”, його інформаційне наповнення розповідали голова правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації з питань інформаційної діяльності Борис Брагинський та відповідальний редактор газети “Зоря” Таїсія Кузьменко.

Події, що сьогодні відбуваються на Сході нашої держави, не лишають байдужими нікого. Людям, які захищають цілісність України, вкрай необхідна підтримка – і військова, і, звісно, моральна. Щоб підтримати їхній бойовий дух, було ініційовано випуск інформаційного бюлетеня “Народ і армія”.

– Зрозуміло, що газета, яка виходить двічі на місяць, не зможе повністю задовольнити потреби в інформації. Але ми не розглядаємо наш “Бойовий листок”  як основне її джерело. Перш за все, видання буде відігравати психологічну роль. Ми хочемо регулярно нагадувати хлопцям, що ми з ними, підтримуємо їх як і матеріально, так і морально, – наголосив Борис Брагинський.

Інформаційний бюлетень “Народ і армія” виходитиме на восьми сторінках. У першому номері є журналістські репортажі з місця подій про те, як живуть та як воюють наші бійці. Є інформація для переселенців, окремо сторінку присвячено питанням допомоги армії – опубліковано і перелік необхідного для військових, і координати волонтерських центрів.

– Наші захисники повинні відчувати: вони не забуті, а те, що вони роблять – це справжній героїзм. Ми намагаємося, щоб цією ідеєю були пронизані всі наші публікації, – підкреслив Борис Брагинський.

Він також зазначив, що видання безплатне: вдалося знайти однодумців у Запоріжжі – директор Видавничого Дому “Кераміст” Дмитро Плеханов відгукнувся на пропозицію та за рахунок прибутків друкарні погодився видавати цей бюлетень тиражем 5 тисяч екземплярів. Перший номер було створено силами дніпропетровських журналістів. Надалі до наповнення “Бойового листка” долучатимуться колеги із Запоріжжя та, за бажанням, з інших регіонів.

Голова правління обласної журналістської організації Олексій Ковальчук додав, що ідея випускати щось на зразок “Бойового листка” для української армії виникла ще наприкінці травня. Навіть було видано “Бойовий листок” для наших військових, який складався всього з двох сторінок.

– Зараз завдяки підтримці обласної влади, Видавничого Дому “Кераміст”, редакціям газет “Вісті Придніпров’я” та “Зоря” з’явилася можливість видавати двічі на місяць інформаційний бюлетень “Народ і армія”. Більшу частину накладу буде передано нашим військовим в зону АТО та до Центру допомоги переселенцям. Також “Бойовий листок” отримають бійці, які лікуються та проходять реабілітацію у військовому госпіталі та обласній лікарні імені Мечникова, – розповів Олексій Семенович.

Голова обласної організації НСЖУ також подякував колегам з Павлоградського журналістського осередку, які останній місяць передають свої районні та міські газети військовим. До цієї ініціативи долучилися обласні видання “Вісті Придніпров’я” та “Зоря” і теж відправляють по 400 примірників кожного номера газет в зону АТО.

– Ці газети надходять не лише військовим, а й у визволені населені пункти. Таким чином налагоджується канал правдивої інформації для громадян, – підкреслив Олексій Ковальчук.

– Створювати цю газету було нескладно, адже кожен матеріал був написаний з душею, – поділилася Таїсія Кузьменко. – Нинішня ситуація в Україні – чи не найскладніше випробування за роки незалежності. І сьогодні Дніпропетровщина показала всім приклад стабільності, ми бачимо той градус патріотизму, який віддають наші громадяни. Спільними зусиллями влади, обласної журналістської організації, редакційних колективів вдалося швидко створити газету “Народ і армія”, щоб підтримати наших військових та показати, що ми разом з ними”.

Борис Брагинський додав, що найближчим часом PDF-версія інформаційної бюлетеня з’явиться на сайті http://helpua.info, а матеріали для наступних випусків бойового листка “Народ і армія” можна надсилати на електронну адресу 382890@ukr.net з поміткою “Для інформаційного бюлетеня”.

Ініціатори запевнили, що і далі працюватимуть над створенням газети для армії, та все ж висловили побажання, щоб кількість наступних номерів була якнайменшою, а громадяни читали традиційні видання без слова “війна”.