Новини

Слов’янська газета “Вести” відновила випуск після тривалої перерви

Український журналістський фонд

Міськрайонна газета “Вести” у Слов’янську відновила випуск. Після тривалої перерви, починаючи з 1 травня, вийшло друком уже два номери. Щоправда, дещо в іншому форматі – без повноколірного друку та скороченим обсягом сторінок.

У газеті порушуються теми порятунку жителів Слов’янська під час військових дій, вимог містян щодо зміни міської влади, першочергові післявоєнні завдання для розбудови міста, розповідається, де можна отримати благодійну допомогу та що кажуть жителі про те, чому їх навчила війна.

У першому після перерви випуску головний редактор газети, член секретаріату  Донецької обласної організації НСЖУ Олександр Кульбака звертається до читачів із поясненням, чому видання змушене було призупинити випуск і в яких умовах редакція працює зараз.

Загалом поки що відновити випуск газети вдалося завдяки фінансовій підтримці одного з підприємців району. Нині газета має тираж 4,5 тис. примірників – такий же, як був раніше. Однак якщо до початку військових дій у регіоні це був передплатний тираж, то нині передплатників лишилося усього 700, ще 700 примірників іде на роздріб. Решта 3 тис. розвозиться водієм редакції по селах району та роздається людям.

– Справа в тому, що ми навіть не встигли оголосити передплатну кампанію на друге півріччя, тому залишилися лише ті читачі, що оформили передплату на 9 місяців чи на рік, – розповідає Олександр Кульбака. – На щастя, у нас вціліла техніка, щоправда вікна повилітали від вибуху мін. Але то нічого, поки літо.  Головна проблема, що на рахунку в нас було всього 600 гривень. Скільки ми зможемо видаватися, невідомо.
За словами Олександра Кульбаки, днями відбулася сесія районної ради, де було проголосовано за надання виданню фінансової підтримки.

– Чи будуть ці гроші, не знаємо, – каже Олександр Григорович.

Зараз газета друкується не в Донецьку, як раніше, а в Краматорську. Крім “Вестей”, у Слов’янську відновили випуск ще газета “ТВ-плюс” та газета оголошень.

– Фактично, почитати можна тільки дві газети, – зазначає Олександр Кульбака, – Я зустрічав людей на вулиці, вони дякують за те, що ми виходимо, в продажу газету розмітали, як гарячі пиріжки, незважаючи на зміну формату. Відчувається інформаційний голод.

Нещодавно, Олександр Кульбака написав звернення на адресу голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, в якому обґрунтував необхідність державної підтримки для випуску місцевої патріотичної преси у звільнених містах.

“В кожному населеному пункті сходу України зараз є великий попит на об’єктивну інформацію і чесну професійну журналістику”, – написав редактор “Вестей”.