Новини

Олександр Омельченко розповів журналістам, за що він критикував усіх президентів

Український журналістський фонд

Олександр Омельченко, екс-мер Києва та народний депутат зустрівся із редакторами та журналістами з усієї України в рамках засідання Медіа-клубу “На власний погляд”. Політик поділився своїм баченням нинішньої ситуації в державі.

Зокрема, на запитання журналістів щодо комунальної ситуації в державі він відповів, що нинішні чутки про відключення газу – це спекуляція.

– Говорять про те, щоб люди готували дрова! Це нісенітниця і нагнітання паніки. Насправді, ми маємо газову трубу, газові сховища. Навіщо лякати людей відсутністю газу? Так, можливо, він буде дорожчий, але це вже відносини вищих рівнів влади – чому така ціна, – зауважує Олександр Омельченко.

За його словами, у тому, що нині в Україні громадянська війна, винні все президенти незалежної країни, бо вони не змогли об’єднати державу, не змогли впровадити народовладдя та допустили низку політичних помилок.

– Я критикував усіх президентів України. І ось днями почав критикувати нового Президента Петра Порошенка, – сказав журналістам Олександр Омельченко.

Зокрема, великою помилкою першого президента Леоніда Кравчука була відмова від ядерної зброї.

– Якби ми не здали ядерний арсенал, то нічого б не було того, що є сьогодні. Адже той документ, який був підписаний, не працює. Бо відповідно до нього, Україну тепер би мали всі носити на руках, – каже Олександр Омельченко.

Помилкою другого президента Леоніда Кучми було те, що він нічого не вдіяв зі своїм оточенням, яке почало вести себе не достойно.

Віктор Ющенко та Віктор Янукович фактично призвели до знищення армії.

– Здавалося б, на догоду суспільству, матерям, в армію почали призивати на півтора року, а потім на рік. Але ми втратили генетику молодої сильної людини… А потім прийшов Віктор Федорович. Він у армії не служив зовсім. Техніку ще радянських часів продали, заробили великі гроші. Обидва тепер мільярдери, а армії в Україні немає, – коментує Омельченко.

За словами Олександра Омельченка,  владу потрібно дати народу, а областям – можливість розпоряджатися тими коштами, які вони заробляють. Саме це допомогло б уникнути громадянської війни, яка точиться зараз в Україні.

– Хочемо ми цього чи не хочемо, але сьогодні точиться громадянська війна, бо ми воюємо між собою. І коли Порошенко став Президентом, йому треба було терпеливо вести переговори. Бо будь-які мирні переговори – завжди краще, ніж війна, – наголошує Олександр Омельченко.