Новини

Журналістам зі Сходу важко працевлаштуватися в інших регіонах

Український журналістський фонд

Журналісти, які виїхали з Донбасу в Київ та інші регіони, розповідають про те, що знайти роботу за фахом практично неможливо. Навіть великий професійний досвід не рятує.

Головний редактор газети “Вечірня Горлівка” Владислав Леошко виїхав з рідного міста на Харківщину. Рішення залишити газету та розпустити колектив прийняв після того, як став вибір – закриватися чи служити сепаратистам.

– Як багато інших моїх колег, я без жодних застережень віддано служив своїй професії, присвятив журналістиці на Донбасі майже 25 років свого життя. А зараз тут дійсно катастрофа, насамперед, гуманітарна. Зараз навіть не уявляю, де можу бути затребуваним, бо не мислю іншої професії, як професія журналіста, – каже Владислав Євгенович.

Редактор визнає: потреба годувати сім’ю, імовірно, змусить його шукати якусь іншу роботу. Але не втрачає надії на повернення в рідне місто.

– Звичайно, питаю знайомих, усіх людей, з ким контактую, щодо роботи. Хоча всі ми розуміємо, що преса переживає не настільки гарні часи, аби мати попит на притік свіжих кадрів, особливо тих, кому вже за 45, – зауважує Леошко.

Його найбільшою мрією нині є праця на користь свого регіону, але патріотичного регіону.

– Готовий працювати в органах місцевого самоврядування, адже там потрібна жорстка люстрація. Можу бути вчителем, бо непогано орієнтуюся в історії… Живу надією, що Горлівку звільнять, і туди можна буде повернутися, – каже редактор.

З проблемою пошуку роботи в інших регіонах зіткнулися також журналісти з Луганщини Ірина Магрицька та Світлана Євсєєва.

– Ми переїхали в Білоцерківський район, мені вдалося влаштуватися в Білій Церкві в інституті підвищення кваліфікації вчителів, а от мій чоловік, який є заслуженим журналістом, досі без роботи. В Білій Церкві не так багато газет, де можна шукати роботу, – розповідає пані Ірина.

Журналіст “Телегазети” Світлана Євсєєва зауважує, що нині працює на фрілансі, а жодної пропозиції щодо офіційного працевлаштування не отримала, хоча було багато дзвінків з редакцій.

Журналістка зі Слов’янська Христина Магер, попри досвід роботи в друкованих ЗМІ та на телебаченні, також не може працевлаштуватися в Києві, куди виїхала з маленьким сином. Резюме тих, хто шукає роботу, будуть прийматися та розміщуватися на сайтах Українського журналістського фонду і НСЖУ. Крім цього, кандидатури журналістів, яким потрібна робота, пропонуватимуться на розгляд роботодавцям – ЗМІ, медіа-групам та організаціям.

Поки що проект націлений на працевлаштування в рамках Києва, але завдяки тісній співпраці з медіа-громадськістю в регіонах  організації допомагатимуть в пошуках роботи по всій Україні.

Надсилати резюме можна на адресу  ujf.org@gmail.com