Новини

Захистити сайт від зламу можна завдяки простим правилам безпеки

Український журналістський фонд

Добирати надійні паролі, не давати доступу до адмінки великій кількості співробітників, слідкувати за оновленням програмного забезпечення на комп’ютері та, зрештою, користуватися антивірусом – це ті прості правила, які допомагають журналістам значно знизити ризики “зламу” їхніх ресурсів. Про них учасникам CyberCamp з цифрової безпеки розповідав експерт Дмитро Снопченко. Навчальний захід для журналістів провела ГО “Інтерньюз-Україна” 23 липня.

За словами Дмитра Снопченка, дуже часто журналісти необережно ставляться до захисту своїх комп’ютерів, мовляв, “кому я потрібен”.

– Як тільки ви придбали комп’ютер та підключили його до Інтернету, ви вже стаєте цікавими зловмисникам. Ваш комп’ютер можуть використовувати в комерційних цілях. А якщо вже там з’являється цінна для когось інформація, ризик зламу зростає в рази, – коментує експерт.

Простими правилами для захисту є встановлення антивірусу та надійних паролів.

– Усі паролі до 8 символів  були прораховані вже два роки тому. Тому надійний пароль – це пароль з 15 символів із поєднанням великих та малих літер, – радить експерт.

За його словами, зараз зловмисникам набагато вигідніше зламати готовий сайт, який користується довірою, ніж створювати новий.

Найпоширеніші помилки, які збільшують ризики зламу сайту:

  • помилки інсталяції (старі версії програмного забезпечення, невідомі збірки, неліцензійне ПО);
  • помилки конфігурації (залишені налаштування “за замовчуванням”, наприклад, логін “адмін”, паролі тощо;
  • помилки експлуатації (відсутність оновлень);
  • “політичні” помилки (всім маркетологам – адмінські права – тобто надання доступу до адмінки багатьом співробітникам).

Щоб захистити свій сайт, експерт радить завжди використовувати останні версії програмного забезпечення та регулярно їх оновлювати, не використовувати установки “за замовчуванням”, перевіряти налаштування вчасно, відстоювати перед керівництвом питання, які стосуються безпеки.