Новини

Анатолій Гриценко радить журналістам «делікатно підбирати слова»

Український журналістський фонд

У період військових дій в Україні журналістам слід максимально уважно ставитися до кожного слова. Про це говорив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час засідання Медіа-клубу «На власний погляд», що відбулося 17 липня у прес-центрі НСЖУ в Києві. У заході взяли участь редактори та журналісти з усієї України.

- Завжди виникають якісь проблеми, і їх можна по-різному висвітлювати. Я не закликаю до якоїсь цензури, хоча в період воєнних дій це також може бути виправдано, — зазначив пан Гриценко. — Але навіть банальне повідомлення у соцмережах  на зразок «по нашій вулиці пішли війська» може вже слугувати на користь противникам. Бо, повірте, вони відслідковують ці речі куди краще, ніж ми. Війна — це особлива ситуація, і тут треба делікатно підбирати слова.

Журналістам Анатолій Гриценко розповів про своє бачення того, як можна швидше завершити військовий конфлікт в Україні. Щонайперше, треба закрити державні кордони, щоб жоден транспортний засіб не міг проникнути на територію зони АТО. По-друге, оголосити додаткову мобілізацію та проводити повноцінну армійську операцію. Адже в такому разі головну роль відіграє Президент як Верховний Головнокомандувач.  І тоді буде чітко видно, що в Україні іде війна з Росією, а не внутрішній конфлікт. Під час воєнного стану буде ефективнішим забезпечення армії, адже це дає можливість вилучати і задіювати техніку та інші засоби.

- В  армії найефективніший принцип управління — не «роби, як я сказав», а «роби, як я». Що б я зробив на місці Президента? Призвав би до армії сина Порошенка, сина Турчинова, синів депутатів. Так як мій син служить. І тоді операція буде короткою, ефективною і результативно. Тому що кожне чадо подзвонить і скаже: тату, в нашому батальйоні тільки 10 відсотків мають бронежилети, машина не заводиться, боєприпасів не вистачає… І тоді в людей буде відчуття, що якщо війна, то тяжко всім. Буде довіра до влади, — прокоментував Гриценко.