Новини

В Україні створюють мережу кіноклубів з медіа-просвіти

Український журналістський фонд

У найближчі 2 роки в Україні почнуть працювати 75 постійно діючих кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Вони діятимуть у школах, вищих навчальних закладах, у виправних колоніях, бібліотеках та громадських організаціях. Проект “Кампанія за права людини в Україні з використанням інструментів Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA” здійснюється за фінансування ЄС. Команда проекту вірить, що фестивальні фільми сприятимуть формуванню правової свідомості й громадянської активності українців.

За словами керівника проекту Алли Тютюнник, фестиваль документального кіно діє в Україні вже 11 років. Після кожного фестивалю багато учителів цікавляться, де можна побачити ці фільми.

? Вони хочуть використовувати фестивальні фільми для формування в учнів правової свідомості й громадянської активності. І заради такої мети ми наважилися, нарешті, створити постійно діючі кіноклуби медіа-просвіти з прав людини Docudays UA, ? зазначає Алла Тютюнник.

Нині команда фестивалю вже отримала дозволи на багаторазові покази в кіноклубах 20-ти фільмів з різних країн світу. Окрім того, готується колекція українських документальних фільмів, серед них – історії успіху простих людей, котрі зуміли захистити свої права.

? У кіноклубі молодь буде не лише дивитися кіно, а й обов’язково обговорювати його з модератором, ? розповідає Алла Тютюнник. – Зараз наші експерти розробляють для майбутніх модераторів методичний посібник “Документальні фільми про права людини як інструмент медіа-просвіти”, а також сценарії інтерактивних заходів до кожного відібраного фільму. Потім ми проведемо конкурс на право створити кіноклуб. Потім організуємо семінари для тих команд, які виграють конкурс. А в жовтні-грудні вони вже візьмуть участь у Мандрівному фестивалі.

Водночас створюється мережа експертів з прав людини – за задумом, вони братимуть участь у просвітницьких заходах кіноклубів Docudays UA та надаватимуть консультації організаторам і учасникам цих кіноклубів. Планується, що впродовж 2014-2015 рр. кіноклуби Docudays UA проведуть 520 показів фільмів з обговореннями, круглих столів, майстер-класів, форум-театрів, завдяки чому щонайменше 300 000 громадян України отримають нові знання про дієві механізми й практики захисту прав людини.

До кінця нинішнього року також почне працювати ресурсний он-лайн Центр медіа-просвіти з прав людини Docudays UA та он-лайн Медіатека, у якій будуть зібрані кращі документальні фільми фестивалю Docudays UА за всі роки.

Детальнішу інформацію можна дізнатися в  керівника проекту Алли Тютюнник alla.tyutyunnyk@gmail.com або координатора проекту Сергія Суділовського svsudilovski@gmail.com. А також – на веб-ресурсах фестивалю:
www.docudays.org.ua
http://www.facebook.com/DocudaysUA
twitter.com/DocudaysUA