Новини

У Маріуполі викрали редактора газет «Вестник Приазовья» та «Хочу в СССР»

Український журналістський фонд

У Маріуполі 18 червня викрали редактора газет «Вестник Приазовья» та «Хочу в СССР» Сергія Долгова. Як розповідає дружина та колега редактора  Ольга Долгова, це сталося близько 13 години дня. В редакцію «Вестника Приазовья» увірвалося шість осіб у цивільному одязі, з автоматами і в масках. Редактора побили,  а всю оргтехніку вилучили.  Цю подію пов’язують з виданням «Хочу в СССР», яке нещодавно в ЗМІ охарактеризували, як «сепаратистську».

– Це історично-ностальгічна газета для старшого покоління, яка має попит. Жодних закликів до сепаратизму там не було, – зазначає Ольга Долгова.

Газета «Хочу в СССР», за її словами, видається вже четвертий рік. Щотижневий тираж – 10 тис. примірників, хоча раніше «в кращі часи» – він був більший.

Пані Ольга переконує: до «великої політики» її чоловік не мав жодного відношення.

– Він не ходив на жоден мітинг, не ходив навіть на референдум, взагалі не має жодного стосунку до ополченців. Сергій – журналіст з великим стажем, працював над книгою.

У змісті газети, каже, переважають історичні матеріали. Останній номер було присвячено початку Великої Вітчизняної війни.

– Останнім часом ми навіть листи не ставили різкого змісту. Хоча листи, звісно, є різні, але ніколи не пропускали в газету жодних екстремістських закликів, – каже Ольга Долгова.

Одна зі співробітниць «Вестника Приазовья» розповіла, що під час  нападу на робочих місцях, крім редактора, було ще троє співробітників. Під загрозою автоматів їм наказали не рухатися. Через зачинені двері було тільки чути крики Долгова: Не надо!» і «У меня больное сердце!». А потім його зі зв’язаними проволокою руками забрали.

Оргтехніка, яку забрали люди в масках, належить «Вестнику Приазовья» (газета оголошень).

На думку колег Долгова, його могли викрасти спецпризначенці з маріупольського батальйону «Азов». Але жодної інформації від правоохоронців немає.

Маріупольська міська організація НСЖУ вчора висловила занепокоєння у зв’язку з цим інцидентом. «В умовах демократичної, правової і вільної держави відносини преси і суспільства повинні будуватися на чіткій юридичній основі закону. Будь-яке насильство і беззаконня можуть викликати лише зворотній ефект і компрометувати силові структури».

Ольга Долгова не розуміє, чому газету «Хочу в СССР» почали цькувати.

– Видання зареєстроване в Міністерстві юстиції, щоразу 21 примірник ми надсилаємо в різні інстанції. Якщо є питання до змісту, чому про це нам не було сказано раніше? – обурюється дружина.