Новини

Верховна Рада просить міжнародну журналістську спільноту вплинути на російських колег

Український журналістський фонд

Верховна Рада України прийняла звернення до Міжнародної Федерації Журналістів, Європейської Федерації Журналістів, міжнародної організації «Репортери без кордонів» та інших медіа-організацій з тим, щоб вони звернулися із закликами до російських журналістів про дотримання правил журналістської етики та професії. А також рекомендували представникам ЗМІ подавати достовірну, об’єктивну та перевірену інформацію про Україну. Відповідну постанову ВР ухвалила 17 червня.

У зверненні зазначено, що з боку Російської Федерації ведеться скоординована і цілеспрямована інформаційна війна проти України. Зокрема, з метою маніпулювання суспільною свідомістю в Україні та за її межами через російські засоби масової інформації поширюється недостовірна, неповна та упереджена інформацію про Україну.

«Ключовими завданнями такої інформаційно-психологічної операції є: деморалізація населення України, особового складу Збройних Сил України, а також спонукання їх до державної зради й переходу на бік супротивної сторони, формування у громадян України та Росії викривленого бачення подій, що відбуваються, а не їх дійсних причин та наслідків», – йдеться у зверненні.

При цьому використовуються усі методи інформаційно-психологічної боротьби – від розміщення тенденційної інформації та напівправди до неприхованої неправди, зазначають автори звернення.

Зокрема, у зверненні наводяться приклади передруків неправдивих новин та створення неправдивих повідомлень виданнями «Известия», «Российская газета», «Московский комсомолец», «КомерсантЪ», «Взгляд», а також інформаційними агенціями «РИА Новости», «ИТАР-ТАСС», «РОСБАЛТ», «АИС»; розповсюдження супутниковими телеканалами «Россия-24» та «НТВ мир» новин про наявність численних біженців з України до Росії, в якій було використано відео з україно-польського кордону; численних неправдивих заяв російських засобів масової інформації про перехід українських військових на бік Росії, добровільну здачу військових чистин, складів, зброї, інших військових об’єктів російським військовим тощо.

Одне з останніх неправдивих повідомлень деяких російських засобів масової інформації – про участь української біатлоністки, чемпіонки Олімпійських ігор в Сочі, чемпіонки світу з біатлону Олени Підгрушної, яка зараз займає посаду заступника Міністра молоді та спорту України, в антитерористичній операції у Слов’янську, де, як доказ, наводиться фотографія жінки абсолютно не схожої на українську спортсменку. Крім цього, співголова народного фронту «Новоросії» Костянтин Долгов звинуватив Олену Підгрушну у вбивствах мирних жителів у Слов’янську в прямому ефірі телеканалу «Россия-1».

У зв’язку з цим Верховна Рада звертається до Міжнародного олімпійського комітету щодо оцінки висловів та повідомлень російських засобів масової інформації про українську біатлоністку, чемпіонку Олімпійських ігор в Сочі, чемпіонку світу з біатлону Олену Підгрушну, які дискредитують олімпійський рух.

«Закликаємо продемонструвати солідарність з Українським народом у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності», – йдеться у зверненні.