Новини

На луганських редакторів тиснуть і сепаратисти, і українська армія

Український журналістський фонд

Писати «так як треба» вимагають від луганських ЗМІ як представники самопроголошеної Луганської народної республіки, так і української армії. Про це Національній спілці журналістів повідомляють власні джерела. Інформація про тиск з боку ЛНР днями була оприлюднена в ЗМІ. За словами редактора одного з видань, 10 червня «керівництво ЛНР» збирало всіх головних редакторів видань Луганщини для «бесіди». Від них вимагали або подавати «правильні» публікації про досягнення так званого керівництва ЛНР, або ж з редакторами та іншими непокірними журналістами проводитимуть «профілактичні» бесіди в підвалах СБУ.

– Від журналістів вимагають не вживати слова «сепаратист», «екстреміст» і тому подібні, погрожують закрити ЗМІ. І прецеденти вже є: телеканал «Ірта» припинив мовлення, – коментує голова Луганської обласної організації НСЖУ Олександр Панков.

Також нещодавно стався інцидент з редактором однієї з районних газет. Його викликали до штабу Української армії та попередили, як «не можн» писати про дії військових. Усе це – в грубій формі, під тиском та з погрозами.

– Ці епізоди показують картину, в яких умовах доводиться працювати журналістам Луганщини. Тому зараз будь-які наші заяви, засудження за недотримання якихось стандартів, просто недоречні. Тому що редактори мають відповідальність і перед аудиторією, і перед колективами. Закриття ЗМІ означає, що співробітники будуть без роботи, – зазначає Олександр Панков.